Klidnější život u Williamsu mi vyhovuje, říká Massa

Felipe Massa si zachoval určitý vztah k Ferrari, ale lépe se mu teď pracuje u týmu Williams.

Zveřejněno 12. 02 2015 — Jan Pastorek

Felipe Massa si zachoval určitý vztah k Ferrari, ale lépe se mu teď pracuje u týmu Williams.

Jezdit u Ferrari je snem mnoha pilotů a bylo to i snem Felipeho Massy, který se mu splnil. Na konci roku 2013 ale musel odejít a loni zjistil, že to byl přínosný krok.

„Život u Williamsu je klidnější, to je jisté,“ srovnával pro El Confidencial. „Musíte pracovat stejně jako u Ferrari, ale je to jednodušší. Záleží jen na závodění, na ostatních věcech tolik ne, nejsem pod tlakem kvůli věcem, na kterých nezáleží.“

„Tady jste soustředění na lepší auto a myslíte na závody. Ferrari je fantastické, silné, velké a hezké, ale jste u něj pod tlakem kvůli věcem, které nejsou moc důležité. Tady záleží jen na práci, všechno ostatní je jedno.“

Brazilec díky tomu dokáže u Williamsu podávat lepší výkony než v závěru kariéry u Ferrari.

„Myslím, že ano, protože tady jde o týmovou mentalitu, jakmile ji máte, je to dobré. A jde jen o práci, žádné politické problémy, pořád myslíte na tým. Já jsem velmi spokojený, pracuji v klidu, lidé jsou motivovaní, já také, a hodně si věříme pro letošní rok. Věříme, že budeme ještě lepší než loni.“

Diskuse k článku

Napsat komentář