Klesá popularita Ferrari? Šéf týmu nesouhlasí

Šéf legendární italské stáje není znepokojen výsledkem nedávného průzkumu fanoušků formule 1. Ukázalo se, že Ferrari není nejoblíbenějším týmem současnosti. Klesá snad popularita vzpínajícího se koně? Mattia Binotto si to nemyslí.

Štítky: Ferrari Mattia Binotto Zveřejněno 5. 11 2021 — Vašek Štěpánek

Průzkumu se zúčastnilo více než 167 tisíc fanoušků formule 1. Celkový výsledek v oblíbenosti jednotlivých týmů ukázal, že se Ferrari propadlo ze své obvyklé první pozice až na třetí. Lépe skončil McLaren, který je nyní nejpopulárnějším (29 %), druhý skončil Red Bull (19 %) a poté Ferrari (18 %).

Při příležitosti Velké ceny Spojených států byl maranellský šéf Binotto dotázán, zda jej výsledek znepokojuje. Lídr červeného týmu však odvětil, že ne a že jeho tým je stále stejně populární.

„V první řadě se musíme soustředit na náš výkon. Myslím, že by to měla být priorita každého týmu. Popularita mezi fanoušky je velmi důležitá, to ano, ale není to věc, kterou dokážeme přímo ovlivnit.

O výsledcích průzkumu jsem slyšel. Musím ale říct, že když se ohlédnu zpět do Texasu a na tribuny kolem trati, bylo na nich vidět opravdu hodně červených trik. Myslím si proto, že náš tým je stále velmi oblíbený a populární,“ shrnul Binotto.