Kino: Oficiální záznam kompletní GP Malajsie 2001 – jen do 15. října

Vedení F1 na 19 dní počínaje dneškem (úterý 26. září) zveřejnilo kompletní záznam Velké ceny Malajsie 2001. Jedná se o nejpopulárnější závod v Sepangu zvolený samotnými fanoušky.

2 Štítky: GP Malajsie Zveřejněno 26. 09 2017 — Tomáš Richtr

Vítězem se přesvědčivě s náskokem skoro půl minuty stali jezdci Ferrari Michael Schumacher a Rubens Barrichello, ale s ohledem na průtrž mračen během závodu tomuto suverénnímu vítězství hodně předcházelo. GP Malajsie byla druhým závodem sezony 2001 po Austrálii.

Sezona 2001 přinesla návrat elektronickým systémů prokluzu kol počínaje Velkou cenou Španělska daného ročníku. V Austrálii debutovali Fernando Alonso, Kimi Räikkönen a Juan Pablo Montoya. Do formule 1 se vrátil Renault a dodavatel pneumatik Michelin. Naopak se na konci předchozí sezony po katastrofálních výsledcích stáhl Peugeot.

Byly to poslední závody pro Jeana Alesiho a Miku Häkkinena, který původně ohlásil jen roční dovolenou. GP USA té sezony byla poslední, kterou komentoval legendární Murray Walker. Na konci sezony skončily značky Benetton a Prost a s ní krátká kariéra F1 Tomáše Engeho. Při GP Maďarska získal Michael Schumacher čtvrtý titul mistra světa a vyrovnal tehdejší rekord Alaina Prosta v počtu 51 vítězství.

GPMalajsie2001

Diskuse k článku

2 komentáře: “Kino: Oficiální záznam kompletní GP Malajsie 2001 – jen do 15. října”

  1. palik8 napsal:

    Víc bych ocenil, kdyby se vytvořil nějaký veřejný archiv, kdy bych si mohl za peníze koupit záznam závodu, který by pak už patřil mně. Doteď musím záznamy stahovat z „nelegálních“ zdrojů (uvozovky píšu proto, že legální zdroje neexistují). U online přenosů totiž nemáte nikdy jistotu, že příští den nezmizí.

  2. achard napsal:

    Záznam závodu je možné si stáhnout (třeba programen YTD)

Napsat komentář