Kimi Räikkönen se na konec kariéry těší

Fanoušky oblíbený Kimi Räikkönen má před sebou poslední dva závody ve své kariéře. Fin konec svého účinkování bere typicky klidně a není potřeba být smutný.

Štítky: Alfa Romeo Kimi Räikkönen Zveřejněno 5. 12 2021 — Vašek Štěpánek

Kimi Räikkönen má na svém kontě zatím 351 startů do Velké ceny, po Abu Dhabi to bude celkem 353. Pilot Alfy Romeo debutoval ve formuli v roce 2001, pro představu letošnímu nováčkovi Yukimu Tsunodovi tehdy nebyl ani rok.

Poslední destinace, kam se Kimi Räikkönen jako pilot F1 podívá jsou Saúdská Arábie a Abu Dhabi, tedy země blízkého východu. Ve městě Džidda v Saúdské Arábii se navíc uskuteční vůbec první závod formule 1. Kimi Räikkönen si ze svého konce ale těžkou hlavu nedělá.

„Nevidím důvod, proč být smutný. Těším se na to, jsem rád, že už to brzy skončí. Je to přirozené, někdo odejde a někdo přijde, není třeba být nějak emocionální. Podle mě je to v pořádku,“ okomentoval svůj konec Räikkönen.

Alfa Romeo ve své továrně ve švýcarském Hinwillu Räikkönenovi minulý týden uspořádala speciální akci na rozloučenou. Iceman uvedl, že k této události nemá moc co říct, bylo ale příjemné se shledat s ostatními lidmi.

„Bylo to naposledy, co jsem tam byl, a tak jsem s sebou vzal i rodinu. Nějakou chvíli jsme tam zůstali a bylo to opravdu příjemné. Rozloučil jsem se s několika lidmi, podepsal jsem jim docela hodně věcí a bylo to,“ pokračoval Kimi.

Räikkönen dále uvedl, že jeho blížící se konec kariéry nijak neovlivní jeho přípravu a způsob práce o nadcházejících dvou víkendech. „Beru to jako jakýkoli jiný závod a budu se snažit jet tak dobře, jak to jen půjde.

Teď jsme na novém okruhu a uvidíme, co se stane. Budu ale pracovat stejným způsobem a připravovat se na víkend jako to dělám vždy. Doufám, že se zadaří a získáme ještě nějaké slušné výsledky, a že si poslední dva závody užiju,“ uzavřel mistr světa.