Šéf McLarenu si chválí Jamese Keye z Toro Rosso. „Je jedním z klíčových lidí“

James Key posílil na konci května tradiční stáj z Wokingu. Zanedlouho na to přišel do týmu také Andreas Seidl, podle kterého může právě Key za zlepšení formy.

Štítky: Andreas Seidl James Key McLaren Renault Zveřejněno 22. 07 2019 — Bára Goldmannová

Šéf britského týmu Andreas Seidl provádí interní změny a pomáhá McLarenu dostat se z dlouholetého trápení. Ovšem měsíc před tím, než Seidl převzal otěže, přišel do týmu bývalý technický ředitel Toro Rosso James Key.

„S Jamesem jsem spokojený. Rovněž jsem spokojený s tím, jak s týmem pracuje, jaký je jakožto osobnost a jaké má technické dovednosti. Je jedním z mých nejdůležitějších zaměstnanců. Další měsíce a roky vidím velmi pozitivně,“ pochvaluje si Němec aktuální situaci uvnitř týmu.

Key je v paddocku formule 1 uznávanou osobností s množstvím cenných zkušeností. Začínal v roce 2005 coby technický ředitel u stáje MF1, která byla později přejmenována na Spyker, respektive Force Indii. O pět let později přijal novou výzvu u Sauberu, aby v roce 2012 přešel k Toro Rosso. U „béčka“ Red Bullu byl až do konce roku 2018. Než ale mohl nastoupit k McLarenu, tak si musel vzít do 25. května 2019 nucené volno.

Forma McLarenu se závod od závodu zlepšuje. Kromě personálních změn k tomu přispěla také pohonná jednotka od Renaultu. Paradoxem však je, že jsou v Poháru konstruktérů před továrním týmem. Wokingským totiž momentálně patří průběžné čtvrté místo s 60 body na kontě, přičemž právě žlutočerně zbarvené vozy renaultu na ně ztrácejí 21 bodů.

Diskuse k článku

Napsat komentář