Kevin Magnussen dostal ultimátum pěti velkých cen

Šéf týmu Haas Günther Steiner dal Kevinu Magnussenovi lhůtu pěti závodů na zlepšení formy, aby si zajistil setrvání v týmu i pro rok 2024.

Štítky: Haas Kevin Magnussen Zveřejněno 27. 04 2023 — GPF1.cz

Magnussen se vrátil do Formule 1 po sezoně mimo ni v roce 2022 na základě víceleté smlouvy a okamžitě se rozjel a získal body ve třech z prvních čtyř závodů. Přestože Magnussen získal bod v Saúdské Arábii, měl obrovské problémy vyrovnat se s příchodem Nica Hülkenberga, přičemž Němec svého týmového kolegu ve všech třech dějstvích překonal.

Zatímco forma týmu Haas rychle klesala, Dán dokázal v Brazílii získat překvapivou první pole position v proměnlivých podmínkách a na konci roku získal většinu bodů týmu, což vedlo k odvolání Micka Schumachera. V posledním závodě v Austrálii Hülkenberg obsadil skvělé sedmé místo, zatímco Magnussenův závod skončil po bizarní havárii na výjezdu z druhé zatáčky.

“Kevin se momentálně nenachází ve šťastné situaci, když je za Nicem,” řekl Steiner deníku Mirror. “Je šťastný za tým a ví, že auto je tu pro něj, aby to dokázal – jen to musí zvládnout.”

Baví tě podcast KOLO NA KOLO? Přijď na živá představení v kinech CineStar v Českých Budějovicích (4. května) a Liberci (1. června) se speciálními hosty a exkluzivním dvacetiminutovým filmem o Strategii během velkých cen F1. Vstupenky zde.

Vzhledem k tomu, že Magnussenovi na konci letošního roku vyprší smlouva, vyzval Steiner bývalého jezdce Renaultu, aby se během následujících pěti závodů zlepšil a získal novou smlouvu u Haasu. Steiner však přiznává, že je v této situaci klidný a po uplynutí stanoveného časového rámce nezačne přemýšlet o alternativách k oběma současným jezdcům americké stáje.

“Nakonec vše záleží na výkonnosti, ale v tuto chvíli jsem v této otázce docela klidný,” dodal. “Chci si dát ještě minimálně pět závodů, abychom viděli, jak na tom jsme, a pak o tom začít přemýšlet.”

Daniel Ricciardo, který je v současné době po svém odchodu z McLarenu v minulé sezoně v roli rezervního pilota Red Bullu, je jedním z jezdců, kteří jsou s Haasem vytrvale spojováni. Steiner před melbournským víkendem potvrdil, že s osminásobným vítězem závodů F1 hodlá v určité fázi zasednout k jednání o možném místě. Steiner doufá, že se Haasu podaří vyhnout tomu, aby sestavu jezdců pro příští sezonu oznámil až na konci roku, jako se to stalo v případě výměny Hülkenberga a Schumachera pro rok 2023.

“Doufejme, že letos se nám podaří potvrdit, co budeme dělat, ještě před letní přestávkou, protože (odklad) není z mého pohledu příjemný,” prohlásil.

Hülkenbergův výkon ve Velké ceně Austrálie doplnil Magnussenův osamocený bod v Džiddě a Haas se tak v šampionátu konstruktérů potlouká na sedmém místě. Steiner ocenil Hülkenbergovu okamžitou adaptaci na současnou generaci vozů, ale pětatřicetiletý jezdec se o víkendu v Ázerbájdžánu setká s novou výzvou. Držitel jediné pole position se nikdy nezúčastnil sprintového závodu od doby, kdy byl tento formát zaveden do řady víkendů pro zpestření v roce 2021.

Hülkenbergovi však pomůže, že oproti předchozím dvěma ročníkům došlo ke změnám ve formátu sprintu, a to přidáním dodatečné sobotní kvalifikace, která určí startovní rošt pro sprintový závod na 17 kol téhož dne.