Když Schumacher poprvé vyhrál pro Ferrari

Schumacher nebyl během sezony 1996 v příliš lehké pozici. Williams byl dominantní, ale i tak legendární Němec dokázal duo britského týmu během španělské GP porazit.

Štítky: Ferrari Historie Michael Schumacher Zveřejněno 10. 05 2020 — Lukáš Podstata

Po získání dvou po sobě jdoucích titulů pro Benetton se Michael Schumacher přesunul do největší týmu všech dob královny motorsportu, Ferrari. Každý začátek je obtížný a ani Schumacherova mise nezačala snadno. Monopost italského týmu F310 nebyl konkurenceschopný dominantnímu Williamsu. Schumi se sice snažil jako lev, ale proti Hillovi a Villeneuvovi hrál často druhé housle.

Ve Španělsku však mělo být všechno jinak. Williams sice dokázal obsadit první řadu (Hill získal pole position o 0,434s před Villeneuvem) ale Schumacher byl ve svém rudém monopostu v závěsu. Němec měl však jedno eso v rukávu. Bylo jím dobré nastavení na mokré podmínky, druhým bylo, že německý závodník byl v těchto nevlídných podmínkách mistrem. Výsledkem bylo, že Schumacher mohl spolu s Ferrari oslavit první společné vítězství. Němec se tehdy doslova rozplýval. „Opravdu jsem si nemyslel, že bych mohl vyhrát. Je to pro mě a celý tým opravdu skvělý den. Upřímně jsme si to zasloužili, protože všichni pracují na maximum.

Kromě problémů s motorem uprostřed závodu, bylo auto v nevlídných podmínkách opravdu hodně dobré. Menší problémy nám aspoň dali jasně najevo, že musíme ještě hodně pracovat. Musím vám ale přiznat, že na suchu jsme tady neměli žádnou šanci. My si tuhle výhru užijeme a já jí věnuji všem, kteří se na naší společné práci podílejí.

Diskuse k článku

Napsat komentář