Kdysi úzce spolupracovali, teď už Red Bull a Toro Rosso nespojuje skoro nic

Technický ředitel Toro Rosso James Key tvrdí, že mezi jeho týmem a Red Bullem už funguje pouze minimální spolupráce. Sesterská stáj rakouského výrobce energy drinků ani nemá přehled, na čem zrovna jejich kolegové v F1 pracují. „Existovaly oblasti, kde jsme úzce spolupracovali,“ prohlásil Key pro německý Auto Motor und Sport. „V roce 2014 jsme měli…

1 Štítky: James Key Red Bull Toro Rosso Zveřejněno 12. 04 2016 — Lukáš Štěrovský

Technický ředitel Toro Rosso James Key tvrdí, že mezi jeho týmem a Red Bullem už funguje pouze minimální spolupráce. Sesterská stáj rakouského výrobce energy drinků ani nemá přehled, na čem zrovna jejich kolegové v F1 pracují.

„Existovaly oblasti, kde jsme úzce spolupracovali,“ prohlásil Key pro německý Auto Motor und Sport. „V roce 2014 jsme měli stejný motor od Renaultu, stejné vnitřní komponenty převodovky a hydrauliku. Ale to se změnilo. Omezenější pravidla znamenají, že Toro Rosso si musí vůz navrhovat samostatně, bez pomoci Red Bullu. Oba týmy už ani nemají stejného dodavatele motorů.

Naše monoposty jsou úplně odlišné. Pravidla vyžadují, aby si týmy vyvíjely vlastní aerodynamiku. Ta určuje podstatný zbytek vozu. Navíc teď, když máme pohonnou jednotku od Ferrari, je společných věcí mezi vozy Toro Rosso a Red Bullu ještě méně,“ tvrdí technický šéf italské stáje.

Podle něj za separaci kdysi úzce spolupracujících týmů mohou právě pravidla vyžadující vlastní vývoj aerodynamiky. „Ani nevím, na čem teď Red Bull pracuje. Například netuším, jak funguje jejich přední křídlo. Z tohoto důvodu je logické, že jsme se rozdělili, co se týče filozofie vozu. Můžete vidět na první pohled, že to jsou dva rozdílné monoposty,“ dodal ještě James Key.

Čtěte dále: Red Bull chtěl stavět vlastní motor. Do budoucna má několik alternativ

Toro Rosso se kvůli změnám pravidel musí spoléhat už jen na sebe

Toro Rosso se kvůli změnám pravidel musí spoléhat už jen samo na sebe

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Kdysi úzce spolupracovali, teď už Red Bull a Toro Rosso nespojuje skoro nic”

  1. Mansell napsal:

    Po pravdě se mně moc nelíbí, že FIA to takhle moc komplikuje. V podstatě už nemá smysl dělat si “béčkový ” team. Původně měly B teamy testovat pro A teamy, ale dnes jsou to dva nezávislé teamy. Málo kdo si může dovolit financovat dvě stáje, takže se klidně může stát, že až se RB stáhne, tak hned příjdeme o dvě stáje.

Napsat komentář