Kdyby Schumachera nenahradil Hülkenberg, udělal by to někdo jiný

Nico Hülkenberg otevřel téma nahrazení Micka Schumachera a trval na tom, že kdyby to nebyl on, byl by to někdo jiný“.

Štítky: Haas Mick Schumacher Nico Hülkenberg Zveřejněno 15. 01 2023 — Jiří Košta

Schumacher chybí v sestavě jezdců F1 pro rok 2023 poté, co byl vykázán Haasem, druhý Němec se místo toho vrátil na startovní rošt k partnerovi Kevinovi Magnussenovi.

Tato změna byla obzvláště významná, protože syn Michaela Schumachera byl pravidelně kritizován šéfem Haasu Guentherem Steinerem za četnost jeho havárií, než poslední týdny sezóny ovládl mučivě dlouhý proces rozhodování.

„Od té doby jsme spolu nemluvili. Nikdy předtím jsme si opravdu nevyměnili nápady,” řekl Hülkenberg.

„Mick je také jiná generace. Nikdy jsme neměli skutečný vztah, něco jako on se Sebastianem Vettelem. Příběh je teď takový, jaký je. Kdybych to nebyl já, možná by to byl někdo jiný.

F1 je o výkonu. Pokud přesvědčíte a podáváte výkon, máte práci, jste žhavé zboží. Pokud není výkon, pak je velmi rychle konec.”

Pětatřicetiletý Hülkenberg je držitelem rekordu F1 v počtu startů v závodech bez umístění na pódiu.

O svém comebacku řekl: „Přípravy probíhají dobře. Je dobré se do toho vrátit. Objem a intenzita v tréninku se opět zvýšily, takže posledních pár let bylo více uvolněných. Je dobré ráno vstát , cítit tělo.

Pokud neřídíte F1 měsíce, pak znovu cítíte napětí. Tyto G-síly, které mají velký vliv na tělo při řízení, jsou velmi speciální. Můžete trénovat jako mistr světa, při návratu v takovém autě trpí každý.”

Audi Q8 E-Tron odhaleno s novou větší baterií