Kdy lze Micka Schumachera očekávat ve Ferrari?

Vítěz letošního šampionátu formule 2 bude příští rok závodit v barvách Haasu. Jako člen juniorské akademie Ferrari ale Mick Schumacher cílí na to, aby jednou závodil pro Scuderii, jako jeho otec. Kdy se tak stane, nad tím se zamýšlí expert a bývalý pilot F1 David Coulthard.

Štítky: David Coulthard Ferrari Mick Schumacher Zveřejněno 26. 12 2020 — Lukáš Štěrovský

„Sledoval jsem jeho pokrok v nižších formulových sériích. Je soustředěný, fit a hladový po úspěchu. Má svoji vlastní osobnost, využil všechnu podporu a příležitosti, které se mu naskytly,“ zamýšlí se Coulthard.

„Víte, jak to je. Můžete člověku nabídnout příležitost, ale využít ji musí sám. Když někomu dáte skvělé auto nebo skvělý tým, ale on nebude mít schopnosti, neudělá nic. Haas pro něj bude bezpečné místo, kde se bude moci učit. Nemyslím, že bude mít potíže porazit Mazepina. Pokud ano, pak bude mít problém.

Nečekám ale, že se to stane. Za pár let by si Mick mohl vysloužit příležitost jezdit pro Ferrari nebo jiný tým,“ tvrdí bývalý pilot McLarenu, který se na dráze častokrát střetával s Mickovým otcem Michaelem.

Problémem je, že Ferrari má nyní dva mladé piloty. Charlesi Leclerkovi, který má smlouvu do roku 2024, je 23 let, Carlos Sainz je jen o tři roky starší, pro Ferrari bude jezdit minimálně dvě sezony. Mick Schumacher má naštěstí pro něj ve svých 21 letech relativně dost času na vyčkávání. „Kdy postoupí dál? To záleží jen na současných jezdcích Ferrari,“ má jasno David Coulthard.

Ferrari oddělí část organizace pro Haas, kvůli rozpočtovým stropům