Nové starty: komu vyšly, komu méně?

Jak se projevilo nové pravidlo, které mělo ovlivnit starty?

Štítky: Felipe Massa Felipe Nasr Nico Rosberg Sebastian Vettel Sergio Pérez Zveřejněno 27. 08 2015 — Marie Tomšíková

Zavedení nových pravidel zaměřených na prokázání zručnosti řidiče při startu bylo jedním z nejočekávanějších v roce 2015. Po zhasnutí světel následoval očekávaný start. Komu se povedl a kdo zklamal?

Hlavní změna se týkala nastavení spojky. Místo obvyklé konzultace s inženýry zůstala příprava spojky jen na jezdci.

  • Sergio Pérez:

Pilot Force Indie provedl asi nejlepší start. Ze čtvrtého místa se dokázal probojovat na druhé a stihl ještě zaútočit na vedoucího Lewise Hamiltona.

  • Nico Rosberg:

Naopak německému pilotovi se start vůbec nepovedl. Z druhé příčky se propadl na šestou. Dle jeho slov to  “zcela pokazil “. Rosbergovi na začátku troch prokluzovala kola a než se stihl rozkoukat, tak před ním byli Pérez, Ricciardo, Bottas a Vettel.

  • Sebastian Vettel:

Podobně jako Pérez měl Vettel také dobrý start. Z osmého místa se dostal na místo páté. Odstartoval téměř perfektně, bez náznaku prokluzování. Zpočátku jeho útok odrážel Pastor Maldonado, ale dokázal se dostat před Massu, potom i před Maldonada a nakonec předjel i Rosberga.

  • Felipe Nasr:

Jezdec Sauberu doufal v dobrý start, ale opak se stal pravdou. Potýkal se s výrazným prokluzováním a propadl se o tři pozice. Než se stihl vzpamatovat předjeli ho oba jezdci McLarenu a Will Stevens.

 

Diskuse k článku

Napsat komentář