Kdo není na dlouhý boj připraven, měl by raději skončit

Dvojnásobný mistr světa F1 Max Verstappen je přesvědčen, že s trendem delších sezon jde ruku v ruce i příprava na dlouhé boje o titul. Ty jsou samozřejmě hodně náročné hlavně po psychické stránce a pokud je ve startovním poli někdo, kdo na tuto zátěž není připraven, měl by v F1 raději skončit.

Štítky: 2023 Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 30. 11 2022 — Vašek Štěpánek

Max Verstappen v letošní sezoně F1 dominoval a stal se dvojnásobným šampionem už při Velké ceně Japonska, tedy čtyři závody pře koncem. Vloni to ale tak jednoznačné nebylo o bitva o mistrovskou korunu trvala až do posledního kola šampionátu.

Nizozemec má údajně radši právě dlouhotrvající bitvy, ale uznává, že klidnější průběh roku jako byl právě letos, je taktéž nedílnou součástí sportu a často je i mezi piloty vítán, neboť nemusí být v permanentním stresu.

Vloni byla situace extrémní a Verstappen přiznal, že šampionát měl vliv i na zdraví několika členů obou stájí. I přesto pilot Red Bullu doufá, že v roce 2023 uvidíme opět vyrovnaný boj až do konce sezony.

„Myslím, že my všichni milujeme závodění. Jistě, čas od času je pěkné mít takovou sezonu, jakou jsme měli letos my, ale jako člověk, který žije pro závody, chcete být součástí velkých bitev o nejvyšší příčky. To je to, co nás jako piloty baví.

Určitě je fajn mít sezonu jako letos, kdy vyhráváte. Pro všechny je ale zábavnější, když boj o titul trvá až do posledního závodu. Na straně druhé, určitě bych každý rok nedokázal vydržet tlak, který na mě působil vloni proti Mercedesu.

Člověk musí být připraven na boj a s narůstajícím kalendářem je delší příprava čím dál více potřebná. Pokud se najde někdo, kdo se nepřipraví, měl by raději skončit, protože pak se stane nebezpečným pro sebe i ostatní,“ má jasno Verstappen.

Dvojnásobný mistr světa se také vyjádřil k rozložení sil pro příští rok. Podle Verstappena bude startovní pole vyrovnanější a druhým dechem Nizozemec dodal, že doufá v těsnější bitvu o první místo v šampionátu.

„Myslím, že celé pole si bude blíž. Na špičce pole očekávám menší rozdíly – Ferrari zrychlí a nesmíme zapomínat na Mercedes. My se ale musíme soustředit na sebe a na dokončení našich cílů, tak uvidíme, jak se to vyvine,“ shrnul obhájce titulu.