Kdo nahradí Bernieho Ecclestona? Jeden člověk nestačí

Podle bývalého dlouholetého šéfa Ferrari Luca Di Montezemola neexistuje jediná osoba, která by mohla nahradit Bernieho Ecclestona. Ital se současně vyjádřil na téma současné F1, ze které zrovna unesený není. V posledních letech se v padoku živě diskutuje o tom, kdo a kdy nahradí neformálního šéfa formule 1 Bernieho Ecclestona v jeho funkci. Ačkoli Brit veškeré spekulace o…

Štítky: Bernie Ecclestone Luca di Montezemolo Zveřejněno 15. 06 2016 — GPF1.cz

Podle bývalého dlouholetého šéfa Ferrari Luca Di Montezemola neexistuje jediná osoba, která by mohla nahradit Bernieho Ecclestona. Ital se současně vyjádřil na téma současné F1, ze které zrovna unesený není.

V posledních letech se v padoku živě diskutuje o tom, kdo a kdy nahradí neformálního šéfa formule 1 Bernieho Ecclestona v jeho funkci. Ačkoli Brit veškeré spekulace o jeho brzkém odchodu dementuje a ujišťuje, že na svém místě zůstane ještě dlouho, tato otázka bude muset jednou být vyřešena.

Luca Di Montezemolo, který do roku 2014 strávil 23 let za kormidlem týmu Ferrari, je přesvědčen o tom, že jedna osoba nemůže vystačit na náhradu pětaosmdesátiletého Ecclestona. Dále prohlásil, že formule 1 bude muset důkladně přehodnotit politický směr, kterým se bude po odchodu dlouholetého vládce ubírat.

„Dříve nebo později F1 bude muset začít přemýšlet o tom, jak Bernieho nahradí. On je skvělá osobnost. Je nemožné, aby formule 1 našla někoho, kdo by zvládl jeho funkci, byla by chyba se o to snažit. Je důležité přemýšlet o novém systému řízení F1,“ zaznělo z úst Itala.

„Bylo by lepší, kdybychom měli tři odlišné majitele F1. Potřebujete malou skupinu lidí, silnou ve všech aspektech. Musí tam být někdo, kdo zná formuli 1, kdo má cit pro obchod, a kdo ví, co chtějí fanoušci,“ dodal.

Di Montezemolo také kritizuje současné hybridní monoposty, podle něj jsou pomalé a tiché. „Formule 1 musí zůstat extrémním sportem, dnes jsou auta moc pomalá,“ postěžoval si úspěšný byznysmen. „Byl jsem hodně nespokojen, když jsem uslyšel, že dnešní motory nezní jako ty z minulosti, protože každý sport potřebuje svoje přísady. Dokážete si představit Itálii bez těstovin? Potřebujete zvuk motoru a víc kontaktu mezi diváky a piloty… Hodně přísad chybí.“

Čtěte dále: Tovární týmy se chtějí Ecclestona zbavit do konce roku

Podle Itala je Bernie Ecclestone v podstatě nenahraditelný

Podle Itala je Bernie Ecclestone v podstatě nenahraditelný

Text: Šimon Trantina

Diskuse k článku

Napsat komentář