Kdo komu bude dodávat motory

Kdo komu (a kdy) bude dodávat motory, je otázka, na niž odpověď nabírá konkrétnější kontury. Tým Manor se dohodl s Mercedesem o dodávání motorů pro další sezónu. Tím se zaplnilo další prázdné místo v tajence a situace ohledně ostatních týmů v Suzuce dostává konkrétní obrysy. Dohoda mezi Red Bullem a Ferrari je na spadnutí. Pokud…

1 Štítky: Ferrari Honda Mercedes Pohonné jednotky Renault Zveřejněno 26. 09 2015 — Marie Tomšíková

Kdo komu (a kdy) bude dodávat motory, je otázka, na niž odpověď nabírá konkrétnější kontury. Tým Manor se dohodl s Mercedesem o dodávání motorů pro další sezónu. Tím se zaplnilo další prázdné místo v tajence a situace ohledně ostatních týmů v Suzuce dostává konkrétní obrysy.

Dohoda mezi Red Bullem a Ferrari je na spadnutí. Pokud by příští sezónu mělo Ferrari problémy s dodáváním většího počtu pohonných jednotek, tak by čistě teoreticky Toro Rosso mohlo uzavřít smlouvu s Hondou.

V Singapuru to pro Red Bull a Toro Rosso vypadalo bledě. Snad každý vysoce představený člověk, který má zkušenosti z těchto týmů, vypustil na veřejnost nějaké to vyjádření. Nechyběly ani spekulace o odchodu. Možná nejvíce typické a často skloňované bylo: „Buď dostaneme konkurenceschopnou pohonnou jednotku nebo odejdeme z formule 1“.

V Japonsku se mlha začala rozplývat. Red Bull se posunul o další stupeň výše ohledně smlouvy s Ferrari. Ale vzhledem k tomu, že Ferrari má vlastní tým a k tomu navíc dodává motory ještě týmům Haas a Sauber, mohou nastat problémy u Toro Rosso. Tomuto týmu by zbyla už jen Honda, která se letos velmi trápí.

Bernie Eccelstone samozřejmě nemohl zůstat stranou a řekl, že netuší, proč Renault čeká tak dlouho. Překážkou mohou být značné finanční problémy Lotusu, ale na druhou stranu důležité prostředky mohou přijít od sponzorů Pastora Maldonada, který byl potvrzen na další rok.

Pravděpodobný scénář dodavatelů motorů je následující:

  • Ferrari: Ferrari, Sauber, Red Bull, Toro Rosso (?)
  • Mercedes: Mercedes, Williams, Force India, Manor
  • Renault: tovární tým Renault pro bývalý tým Lotus v přechodovém období
  • Honda: McLaren, Toro Rosso (?)

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2015, Grand Prix of Monaco, #44 Lewis Hamilton (GBR, Mercedes AMG Petronas Formula One Team), #6 Nico Rosberg (GER, Mercedes AMG Petronas Formula One Team), #5 Sebastian Vettel (GER, Scuderia Ferrari), #3 Daniel Ricciardo (AUS, Infiniti Red Bull Racing), #7 Kimi Raikkonen (FIN, Scuderia Ferrari), start, mass, Masse, Menge, viele, many *** Local Caption *** +++ www.hoch-zwei.net +++ copyright: HOCH ZWEI +++

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Kdo komu bude dodávat motory”

  1. CZJ napsal:

    Váhání Renaultu je z podnikatelského hlediska logické – nechce dopadnout jako Manor a převzít dluhy, které by následně někdo vymáhal.

Napsat komentář