Kdo jsou noví ředitelé závodů F1 Wittich a Freitas

Novými řediteli závodů budou Niels Wittich a Eduardo Freitas, kteří se budou střídat.

Štítky: Eduardo Freitas FIA Niels Wittich Zveřejněno 17. 02 2022 — Tomáš Richtr

Portugalec Eduardo Freitas v mládí miloval motorky, než jej přátelé zlákali k motokárám, kterým propadl. Nejprve jako divák, a pak jako mechanik. Velice brzy se ale stal členem pořadatelského týmu závodů. Jako traťový maršál, šéfmaršál a později provozní ředitel okruhu během závodů. V roce 2000 dostal nabídku dělat ředitele závodů GT a ETCC. Seriál během víkendů doprovázela řada doplňkových šampionátů cestovních vozů, ale i formulí.

V březnu 2012 se stal ředitelem vytrvalostních závodů WEC (World Endurance Championship). Během své kariéry si vybudoval respekt a autoritu. Od letošní sezony bude ředitelem závodů F1.

Němec Niels Wittich, se kterým se bude Freitas střídat, není pro formuli 1 nováčkem. V loňské sezoně už několikrát asistoval. Navíc řídil nižší formulové závody F2, F3 a také závody formule E. Má vlastní konzultantskou firmu Niels Wittich Motorsport Consulting. Přes 20 let pracoval pro německou národní asociaci motorsportu DMSB e.V., než se v prosinci loňského roku stal šéfem formulové divize FIA, kde vystřídal Nikolase Tombazise. Je tak jedním z blízkých spolupracovníků prezidenta FIA Bena Sulayema, který Wittich do funkce ředitele závodů F1 nominoval.

Krok ještě musí formálně posvětit Světová rada motorsportu.

Ředitel závodů Michael Masi skončil