Kde všude byl Pérez před závodem na Silverstonu?

Sergio Pérez byl v období před Velkou cenou Velké Británie tento víkend v Mexiku a Itálii. Podle svých vlastních slov dodržoval všechny příslušné protokoly FIA a jak k nemoci přišel, netuší.

Štítky: Nico Hülkenberg Sergio Pérez Zveřejněno 31. 07 2020 — Tomáš Richtr

Sergio Pérez jel domů do rodného města Guadalajara za maminkou, která po nehodě opustila nemocnici. Cestoval soukromým letadlem. Že v Mexiku byl, Sergio Pérez sám přiznal. Mexičan byl ale spatřen také v Porto Cervo na Sardinii. Jeho manželka Carola Martinezová na svém Instagramu zveřejnila fotografii, kterou smazala poté, když vyšlo najevo, že je Pérez pozitivní.

Pérez má pozitivní test na koronavirus, v Británii nepojede

V Mexiku podle informací lidí, kteří jej viděli, Pérez večeřel v restauraci Corazón De Alcachofa ve čtvrti Puerta de Hierro, s příbuznými a přáteli a nechal se vyfotografovat fanoušky.

Pandemická situace v Mexiku je komplikovaná, počet případů v zemi má rostoucí trend. Každý den je detekováno tisíce nových případů a zemřou stovky lidí.

Pérez bude chybět přinejmenším v průběhu obou závodů na Silverstonu. Pro první víkend jej nahrazuje Nico Hülkenberg, který byl kontaktován během čtvrtka při své cestě na Nürburgring, konkrétně ve 14:20 odpoledne. Tým také zvažoval současného pilota Williamsu George Russella, ale nakonec se rozhodl pro Hülkenberga.

Ten musel nejprve projít testy na Covid-19, s týmem vyřídit všechny formality kolem smluv a superlicence. Jezdci na míru je potřeba připravit závodní sedačku, připravit certifikovanou kombinézu a nastavit auto pro jeho potřeby.

Šéf týmu Racing Point Otmar Szafnauer dal najevo, že týmy F1 musí být opatrnější v otázkách cest svých jezdců mezi závody. Valtteri Bottas nebo Charles Leclerc jeli mezi úvodními závody domů. Leclerc dostal napomenutí od FIA, protože během své cesty nedodržoval předpisy.

Jaguar I-Pace eTrophy zanikne, ale letošní sezonu nakonec ještě dokončí