Kde bylo Ferrari? Mercedes je definitivně lepší

Mercedes si bez problémů poradil se všemi nástrahami závodu na Monze a dál se těší dobré formě. V Poháru konstruktérů upevnil svou pozici jedničky. Tu v Poháru jezdců převzal i Lewis Hamilton. Oba piloti pak vyzdvihovali „úžasné“ auto.

Štítky: GP Itálie Lewis Hamilton Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 3. 09 2017 — Josef Nekvinda

Poprvé v sezóně se ujímá privilegovaného postavení v Poháru jezdců. Lewis Hamilton o víkendu v italské Monze dominoval. Vše začalo již povedenou kvalifikací, kde se ziskem 69. pole position kariéry zapsal mezi legendy tohoto sportu. A svou pohodu si následně přenesl i do nedělního závodu. Do toho odstartoval s mírnými problémy, bránit se musel překvapivému ataku ze strany Lance Strolla, nicméně poté už průběh velké ceny vzal do svých rukou. Vděčit tomu mohl i bezchybné technice.

„Dnes bylo auto opravdu fantastické. Úplný sen jej řídit,“ blahořečil Hamilton. „Je to pochopitelně neuvěřitelně napínavá sezóna a v posledních dvou závodech jsme byli velmi silní jako tým a jsme čím dál silnější. Skutečně netuším, proč tempo Ferrari nám nebylo blíže jako obvykle, ale auto bylo fantastické. Hlavně v prvním stintu.

Domnívám se, že je to kvůli tomu, že jsme měli na počátku trochu prostoru a bylo tak jednodušší zacházet s pneumatikami. Kdyby možná byli za námi, museli bychom tlačit. Každopádně jsme tento víkend odvedli lepší práci. Je to ale stále těsné a do konce zbývá ještě dlouhá, dlouhá cesta. Míříme na okruh, kde by mělo být Ferrari s množstvím přítlaku rychlé. Boj bude pokračovat.

Sebastian vedl šampionát po velmi dlouhou dobu, takže být nyní vpřed po těch pádech a vzestupech je skutečně skvělý pocit,“ hodnotil svou nynější pozici dále vítěz nedělního závodu.

Spolu s tím si Hamilton vybudoval „bezpečný“ polštář na týmového kolegu Valtteri Bottase. Prakticky od počátku sezóny se hovoří o jeho pozici číslo dvě a spolu se zbývajícími sedmi podniky tyto dohady rostou na síle. Fin se dnes rychle dostal na druhou pozici právě za Hamiltona, odtud již pohrozit nedokázal.

„Jako v případě Lewise, start byl ošemetný. Musel jsem udržet chladnou hlavu a krok za krokem získávat pozice. Auto bylo velmi silné. Je úžasné, jak rychlí jsme dnes byli a byla to čistá radost závodit. Tempo bylo dobré a já si to užil. Skvělý výsledek pro tým,“ sdělil stroze Valtteri Bottas.

Diskuse k článku

Napsat komentář