Kauza vyloučeného pilota F2 týmu Haas pokračuje. Začal se teatrálně omlouvat

Skandální příběh juniorského pilota týmu F1 Haas, závodníka formule 2 týmu Trident, má další vývoj. Santino Ferrucci zveřejnil omluvu za své činy, které vedly v zákaz startu a pokutě přes 1,5 milionu korun. Došlo mu, že se nachází ve velkých nesnázích, a jak to tak bývá, veřejné omluvy jsou u FIA polehčující okolnosti. Stejně jako u právníků, kteří pak umí pomoci udržet závodní sedačku a místo v týmu.

Štítky: Haas Santino Ferrucci Zveřejněno 10. 07 2018 — GPF1.cz

Popis Ferrucciho prohřešků najdete zde:

Junior týmu Haas se zjevně pomátl na rozumu a v F2 nejspíš končí

V pondělí večer po závodě na Silverstonu pak Američan Ferrucci zveřejnil následující omluvu, které obsahuje cíleně (a právně) volená slova, aby jeho obhajoba měla co největší šanci:

“Rád bych se upřímně omluvil za své činy během závodu F2 na Silverstonu minulou neděli. Extrémně špatně jsem po skončení závodu odhadl vzdálenost vůči mému týmovému kolegovi Arjunovi. Rychle jsem pak uhnul, takže jsem se nakonec jen otřel o jeho pneumatiku, ale naštěstí jsem nezpůsobil žádnou škodu nebo problém na jeho autě. Nebyl v tom žádný úmysl, plán nebo odplata. Jen důsledek mého vzteku a frustrace ze strašné sezony. Nemám jinou omluvu, než že jsem Američan s italskými kořeny ve věku dvaceti let s hlubokou vášní pro motorsport. A i když mému mentálnímu uklouznutí předcházela řada provokací, není to omluva a udělám vše pro to, aby se to již neopakovalo.

Jsem si vědom toho, že jsem řadu lidí uvedl do rozpaků, omlouvám se svým sponzorům, týmu Trident, svým soupeřům, týmu Haas F1, FIA, F1, mým fanouškům, přátelům a rodině.

Rád bych se také omluvil sportovním komisařům FIA za to, že jsem nebyl schopen dostavit se na žádané předvolání. Byl jsem náhodně vybrán pro dopingový test, jako někteří další, což zdrželo můj návrat do padoku o více než hodinu. Pak už jsem si musel rychle zabalit a odjet na letiště, kde jsem se snažil stihnout odpolední let do Spojených států kvůli naléhavým zdravotním problém v mé rodině. Předvolání od komisařů jsem dostal ve chvíli, kdy jsem odjížděl. Přeposlal jsem email manažerovi týmu s vysvětlením. že jinou možnost než odjet nemám.”

Diskuse k článku

Napsat komentář