Kandidátů na sedačku u Haasu je několik, testovat v Bahrajnu bude Fittipaldi

Majitel týmu Haas F1 Gene Haas říká, že existuje „několik kandidátů“ na obsazení uvolněného místa, které vzniklo v sestavě jezdců týmu pro sezonu 2022 formule 1.

Štítky: Gene Haas Haas Nikita Mazepin Zveřejněno 7. 03 2022 — Jiří Košta

Tým zatím nepotvrdil, kdo nahradí Nikitu Mazepina, jehož odchod z týmu byl potvrzen o víkendu v důsledku komplikací kvůli ruské invazi na Ukrajinu. Mazepin měl letos pokračovat v závodění po boku Micka Schumachera a objevil se za tým na úvodním předsezonním testu ve Španělsku, který se časově shodoval s vypuknutím války.

Šéf týmu Guenther Steiner již dříve naznačil, že testovací a rezervní jezdec týmu Pietro Fittipaldi je prvním na seznamu, kdyby nemohl Mazepin závodit. Majitel týmu Gene Haas však říká, že zvažují jiné jezdce jako dlouhodobou náhradu za Mazepina.

„Probíhá proces hledání několika kandidátů, uvidíme, kdo je k dispozici a s čím se musíme vypořádat, ale do středy někoho budeme mít,” řekl Haas.

Naznačil, že Fittipaldi, který na konci roku 2020 absolvoval jediné dva starty své kariéry v F1 pro tým jako náhradník, bude tento týden testovat.

„Pietro v něm určitě bude, o to mu jde, je to testovací jezdec,” potvrdil Haas.

Vzhledem k tomu, že Haas v minulé sezoně postavil dva nováčky, Gene Haas říká, že volná závodní sedačka jim nabízí příležitost přivést pro tuto sezonu jezdce s více zkušenostmi.

„Myslím, že bychom samozřejmě rádi získali někoho s trochu reálnějšími zkušenostmi. Musíme se jen podívat, co je k dispozici.”

Alternativou k Fittipaldimu by mohl být rezervní jezdec Ferrari Antonio Giovinazzi, který na konci loňské sezony přišel o místo u Alfy Romeo. Haas si pravděpodobně nevzpomene na bývalé jezdce Romaina Grosjeana nebo Kevina Magnussena, kteří tým opustili na konci roku 2020 a nyní závodí v Americe.

Navzdory ztrátě hlavního sponzora týmu v důsledku tvrdých sankcí uvalených na ruské podniky ze strany Spojených států, Spojeného království a Evropské unie, Haas trvá na tom, že tým je finančně v dobré kondici.

„Jsme v pohodě, všechno je v pořádku. Samozřejmě bychom chtěli více peněz, ale jsme v pořádku. To nám dává větší záporné číslo.“

Stellantis a Amazon budou spolupracovat