Kandidáti na místo Logana Sargeanta

Pokud se dá věřit zvěstem, budoucnost Logana Sargeanta ve Formuli 1 se blíží svému konci. Pokud by Williams Američana propustil, kdo by ho mohl v roce 2025 nahradit?

Štítky: Esteban Ocon Guanyu Zhou Kevin Magnussen Logan Sargeant Pierre Gasly Valtteri Bottas Zveřejněno 10. 05 2024 — GPF1.cz

Valtteri Bottas

Návrat do Williamsu by byl pro Bottase poetický. Právě v týmu z Grove se Bottas vypracoval na několikanásobného vítěze s pověstí, která přilákala Mercedes, když Nico Rosberg odešel do důchodu. Poté, co se Bottas po odchodu od Mercedesu na konci roku 2021 propadl zpět v žebříčku, chtěl lidem připomenout své úspěchy v F1. S 10 vítězstvími ve velkých cenách a 67 umístěními na stupních vítězů se Bottas může pochlubit jedním z nejpůsobivějších životopisů na startovním roštu. Jeho více než desetileté zkušenosti z F1 by navíc byly pro Williams vedle Alexe Albona silnou posilou. Vzhledem k tomu, že se zdá být stále pravděpodobnější, že Bottas nebude součástí budoucích plánů Audi v F1, možná by mohl hledat útočiště ve známém prostředí u Williamsu.

PODCAST Z MIAMI: KOLO NA KOLO

Pierre Gasly

Přestup mimo stáj Red Bull se Gaslymu zatím nevydařil. Stáj Alpine prožila katastrofální start do sezony 2024 a naposledy se bodově prosadila při Velké ceně Miami prostřednictvím Gaslyho týmového kolegy Estebana Ocona. Francouzský výrobce nebyl schopen soustavně bojovat o body a v šampionátu konstruktérů mu patří až osmá příčka. Podobně chmurné vyhlídky má i Gasly, který je v současné době v pořadí jezdců na 19. místě, přičemž nejlepším výsledkem bylo 12. místo z minulého závodu v Miami. Pokud se tempo Alpinu v průběhu sezony nezlepší, bude stále těžší přesvědčit stávající jezdce, aby zůstali – takže by se Gasly mohl rozhodnout pro nový projekt?

Esteban Ocon

Proč při diskusi o jednom jezdci Alpinu neprobrat i druhého? Alpine se v posledních letech stal pro Ocona domovem, do něhož vstoupil v roce 2020, kdy jezdil pod hlavičkou Renaultu. S ním se Ocon stal vítězem závodu, když v roce 2021 zvítězil ve Velké ceně Maďarska před Sebastianem Vettelem – současná forma Alpinu však zdaleka nenabízí podobný výsledek. Oconovu kariéru stále řídí Mercedes, ale v tuto chvíli je nepravděpodobné, že by ho německý výrobce tlačil do týmu, kde by nahradil Hamiltona, přičemž za dva hlavní uchazeče jsou považováni Sainz a Antonelli. Nabídl by však Williams Oconovi místo, kde by mohl po pěti letech strávených u francouzského týmu začít znovu?

Kevin Magnussen

Magnussenovy šance na setrvání v týmu Haas pro sezónu 2024 se zvýšily po ztrátě Nica Hülkenberga, kterého přetáhlo Audi. Magnussenův aktuální počet trestných bodů však činí 10 – což znamená, že musí být připraveni na to, že ho někdo dříve či později nahradí v přípaě zákazu startu. Magnussenovy trestné body sice z velké části přišly v době, kdy Dán hrál týmovou hru, ale mohla by jeho “bezohlednost” 31letého jezdce vyřadit z týmu? Pokud by k takovému scénáři došlo, mohl by si Williams vyhlédnout Magnussena jako zkušeného, ale tvrdého závodníka, kterého potřebuje, když se snaží zvýšit své bodové možnosti?

Zhou Guanyu

Ačkoli Zhou nabízí nejméně zkušeností z pilotů na tomto seznamu, lze čínského jezdce považovat za reálnou možnost pro Williams. V současné době, ve své třetí sezóně F1, Zhou po boku Bottase rozhodně nedělá ostudu a několikrát se mu podařilo svého zkušenějšího týmového kolegu překonat. Podpora, kterou Zhou ve své vlasti vyvolal, byla patrná během první cesty F1 do Šanghaje po pěti letech minulý měsíc. Taková prodejnost v prostředí, které ještě není na vrcholu, jako je Čína, je pro každý tým cenným přínosem. Vzhledem k tomu, že Zhou pravděpodobně nebude figurovat v budoucnosti Audi F1, nemělo by být překvapením, kdyby 24letý jezdec volal Jamesi Vowlesovi kvůli možnosti jezdit v týmu z Grove.

NOVÉ ČÍSLO ONLINE MAGAZÍNU KOLO NA KOLO ZDE

  • Ti, kterým F1 vzala život
  • Důvody odchodu Adriana Neweyho
  • Williams v kleštích investičních stropů
  • Sprinty s námi zůstávají
  • Bodová inflace
  • Aerovychytávky