Kamerám to uteklo, ale fotografie fanouška je skvělou obhajobou Halo – anketa

Televizním kamerám závažná havárie utekla, ale fanoušci byli pohotoví. Jeden z nich vyfotil moment, který potenciálně slouží jako obhajoba neoblíbené konstrukce Halo na vozech formule 1 a formule 2. FIA je přesvědčena, že konstrukce Halo ochránila japonského závodníka formule 2 Tadasukeho Makinu v nedělním závodě během GP Španělska. Kolizi s krajanem Nireim Fukuzumim (oba jsou členem programu Hondy) televizní kamery nezachytily, pouze její důsledky. Fotografie fanouška ale ukazuje kolizi v plné nahotě.

2 Štítky: F2 GP2 Halo Zveřejněno 18. 05 2018 — GPF1.cz

Dvacetiletý Japonec Tadasuke Makino je přesvědčen, že Halo mu zachránilo život. Jakkoli se dá objektivně o takto expresivním vyjádření pochybovat, lze uznat, že Makino mohl utrpět nepříjemná zranění. Jak by to skutečně dopadlo bez konstrukce Halo, se už nikdy nedozvíme.

Někteří z těch, kteří fotografie analyzují, jsou přesvědčeni, že bez konstrukce Halo by kolo Fukuzumiho formule udeřilo Makina do hlavy. Následky lze opravdu jen těžko předpovídat.

Co si o celém případu myslíš ty?

Myslíš si, že by byl bez Halo pilot zraněn nebo dokonce usmrcen?

FIA je přesvědčena o prvním úspěšném zákroku konstrukce Halo

Diskuse k článku

2 komentáře: “Kamerám to uteklo, ale fotografie fanouška je skvělou obhajobou Halo – anketa”

  1. FilipH napsal:

    Ačkoli mně systém hlao tolik nevadí, upřímně myslím, že v tomto případě by nepomohl, pohyb monopostu bu musel být opravdu zvláštní. Jinak prosím redakci, kdyby byla tak hodná a v anketách nám vykala :D, vypadá to seriózněji.

  2. FantomasMan FantomasMan napsal:

    Nik nepochybuje o bezpečnosti systému Halo. Len aktuálna verzia vyzerá otrasne. Ja by som bol zato aby bol kokpit chránený a uzavretý ako u stíhačkach. To by vyzeralo cool a bezpečne.

Napsat komentář