Kaltenbornová: Musíme si vyjasnit, jakým směrem se chce F1 ubírat dál

Kaltenbornová kritizuje F1 za nejednotnou strategii rozvoje. Týmy dokola debatují o problémech, ale nevědí, jakým směrem se má ubírat jejich řešení.

Štítky: Monisha Kaltenborn Zveřejněno 6. 04 2015 — Zuzana Kulichová

Monisha Kaltenbornová kritizuje F1 za nejednotnou strategii rozvoje. Týmy dokola debatují o problémech, ale nevědí, jakým směrem se má ubírat jejich řešení.

Šéfka Sauberu Monisha Kaltenbornová vyjadřuje své obavy nad současnou strategií rozvoje formule 1. Podle ní totiž žádná jednotná momentálně neexistuje, což znemožňuje přijímání smysluplných a účelných reforem.

„Myslím, že jsou oblasti, kterým je třeba se dál věnovat. Oblasti, které potřebují vcelku nový přístup, například přerozdělování financí,“ cituje šéfku Sauberu F1i.com. „Touto otázkou se musíme bezpochyby zabývat, protože její nynější stav už neodpovídá současné situaci.

Předpokládám, že v ostatních oblastech se nejdříve musíme zorientovat, už totiž přišel čas to udělat. Co přesně chtějí vidět fanoušci a do jaké míry jsme schopni jejich přáním vyhovět? Navrhujeme a posuzujeme něco o sociálních sítích, o harmonogramu závodních víkendů, o místech konání závodů, o tom, jestli je třeba povolit klientská auta, nebo to není potřeba… Každý má na tyto otázky jiný pohled, v reálu se pak s nimi ale nic nedělá.

Proč tedy ale všechno posuzujeme? Protože jsme zjistili, že je ten problém evidentní. Řešit můžeme různé problémy, ale musíme hned na začátku pochopit, v čem tyto problémy tkví, vědět, v jakém směru se chceme pohybovat. To je teď přesně to, co nevíme.

Formule 1 je sportovní a marketingovou platformou, která musí být vyžadována veřejností a klienty. Proto je zřejmě tím nejdůležitějším aspektem to, abychom pochopili, jaké změny si právě oni přejí,“ vysvětluje Kaltenbornová.

Diskuse k článku

Napsat komentář