Kalendář oficiálně rozšířen o Nürburgring, Portimão a Imolu

Formule 1 potvrdila další tři velké ceny a rozšířila současný kalendář závodů na třináct. Přibyly velké ceny na německém Nürburgringu, portugalském Portimãu a italské Imole. Zrušena definitivně byly závody na americkém kontinentu, tedy velké ceny USA, Kanady, Mexika a Brazílie. Na konci roku se očekávají závody v Bahrajnu a Abú Dhabi.

Štítky: 2020 GP Eifelu GP Emilia Romagna GP Portugalska Zveřejněno 24. 07 2020 — Tomáš Richtr

 

Do Portugalska se F1 vrátí poprvé od roku 1996, na okruhu Autódromo Internacional do Algarve F1 bude závodit poprvé. Hned víkend poté se formule 1 vrátí na legendární okruh v Imole, dějiště Velké ceny San Marina. Letošní závod ale ponese název Velká cena Emilia Romagna podle severoitalského regionu, kde se Imola nachází. Velká cena na Imole (Emilia Romagna Grand Prix) bude pouze dvoudenní událostí. Konkrétní formát bude ještě určen. V podstatě se ale očekává prosté vynechání pátečních tréninků. V sobotu bude jediný před samotnou kvalifikací.

F1 se vrátí také na Nürburgring, poprvé od roku 2013. Závod ponese název Velká cena Eifelu, podle vrchoviny v západním Německu na území spolkových zemí Severní Porýní-Vestfálsko a Porýní-Falc, která zasahuje až do Belgie. Na druhém největším kopci Eifelu stojí hrad Nürburg a pod ním závodní okruh Nürburgring.

F1 pořád cílí na kalendář s 15 až 18 závody. Definitivně ale byla vzdána snaha o navštívení amerického kontinentu. Nepojedou se tedy velké ceny USA, Kanady, Mexika a Brazílie, které byly pro letošek zrušeny.

Závěr sezony se očekává v Bahrajnu a Abú Dhabi.