Justin Timberlake odsune kvalifikaci GP USA do nočních hodin

Americké hvězdy světového šoubyznysu Justin Timberlake a Stevie Wonder stojí za netradiční úpravou časového harmonogramu Velké ceny USA příští týden. Kvalifikace začne o dvě hodiny později a skončí po půlnoci našeho času.

Štítky: GP USA Zveřejněno 15. 10 2017 — Tomáš Richtr

Dlouhá léta platí železné pravidlo, že mezi koncem třetího tréninku a začátkem kvalifikace každé velké ceny  je dvouhodinová přestávka. Toto pravidlo ale vezme za své v sobotu během Velké ceny USA v texaském Austinu, kdy bude přestávka čtyřhodinová. Hlavní motivací je vytvoření programových synergií mezi jízdami F1 a doprovodným kulturním programem.

Po třetím tréninku se na Okruhu Amerik pojede závod série Master Historic a závod formule 4. Kdo bude mít zájem, v přestávce mezi třetím tréninkem a kvalifikace může navštívit Fan fórum. Dvě hodiny po skončení kvalifikace se pak koná koncert Justina Timberlaka. Zkrácení přestávky mezi koncem formulového programu a začátkem koncertu má nalákat fanoušky k tomu, aby v areálu  zůstali. Větší motivaci navštívit dějiště GP USA budou mít například páry nebo skupinky lidí s různou škálou zájmů a stejně strávit zajímavý víkend.

BOX! Legendární hlasatel uvede Grand Prix USA

Třetí trénink se pojede v 18:00 našeho času, kvalifikace tak začne až ve 23:00.

Justin Randall Timberlake je americký zpěvák a herec, devítinásobný držitel prestižní Ceny Grammy a čtyřnásobný držitel Emmy Awards. Do povědomí posluchačů se dostal coby člen světoznámé chlapecké skupiny ‘N Sync. V roce 2002 vydal své první sólové album nazvané Justified, kterého se celosvětově prodalo více než 7 milionu kopií. Timberlakovo druhé album nazvané FutureSex/LoveSounds bylo vydáno v září 2006 a tři písně z desky se umístily na prvním místě Billboard Hot 100. Založil i svou vlastní nahrávací společnost nazvanou Tenman Records a oděvní značku William Rast.

Dvě hodiny po skončení samotného závodu pak vystoupí americký zpěvák, skladatel a producent Stevie Wonder. Od narození nevidomý Stevie Wonder podepsal svou první smlouvu jako dvanáctiletý se společností Motown Records. Prosadil se zde svým dětským sopránkem a výtečnou hrou na foukací harmoniku. Když dospěl, jeho hlas se posunul mezi vysoký tenor až baryton. Při dosažení plnoletosti uzavřel novou smlouvu, která mu umožnila tvořit zcela samostatně. Spolupracoval s muzikanty jako Jimi Hendrix, Bruce Springsteen, Elton John, Paul McCartney, The Rolling Stones, Bob Marley a mnoha dalšími. Za pět dekád nahrál víc než 35 alb s celkovým počtem udaných nosičů přes 100 mil. ks, měl 30 hitů v Top Ten a získal 22 cen Grammy. V letech 1974–1975 získal 9 cen americké akademie.

Už vloni sklidilo v rámci GP USA úspěch vystoupení americké pěvecké hvězdy Taylor Swiftové.

Diskuse k článku

Napsat komentář