Jsem prostě Tsunoda “křikloun”

Šéf týmu AlphaTauri Franz Tost není spokojený s emotivním projevem Yukiho Tsunody. Japonec se proto musí v rádiové komunikaci zklidnit.

Štítky: AlphaTauri Franz Tost Yuki Tsunoda Zveřejněno 16. 03 2023 — Lukáš Štěrovský

Tsunoda se od svého vstupu do královny motorsportu v roce 2021 proslavil několika emočními výbuchy, během kterých byl schopen poslat svůj tým i do… Však víte.

„Když přišel, byl velmi mladý. Pokud něco nefungovalo, dal to najevo,“ vzpomíná na Japoncovy začátky Tost. Jenže Tsunoda se od svého debutu příliš nezměnil. „Opakuju mu, že to není dobré. Ne proto, že dává najevo emoce, ale proto, že mu to bere koncentraci nutnou k jízdě.

Tsunoda má nůž na krku: Musí získat „o hodně víc“ bodů než vloni

Měl by se více soustředit na řízení auta, místo toho, aby křičel do rádia, to nikomu nepomáhá,“ má jasno bývalý jezdec původem z Rakouska. „Může nahlásit, že se něco rozbilo, ale to je vše, stalo se to. Je to minulý čas, je to pryč. Musí se soustředit na přítomnost.

Doufám, že si to uvědomí,“ dodává Tost, který ale současně vyzdvihl Japoncovu zpětnou vazbu, jež se od jeho vstupu do F1 hodně zlepšila. „V loňském roce se toho hodně naučil. A to bude pokračovat,“ je přesvědčený šéf AlphaTauri.

Asi vítr…

Budiž Tsunodovi přičteno ke cti, že kritiku svého šéfa bere na vědomí. „Myslím, že to zvládnu,“ říká o úkolu zklidnit emoce a přidává i úsměvné vysvětlení, proč je do vysílačky tak hlasitý. „Když slyšíte moje rádio, máte pocit, že jsem křikloun. Jde ale o to, že kvůli větru při rychlé jízdě neslyším svůj hlas, takže nevím, co se k týmu donese nebo nedonese. Proto jsem tak hlasitý.

Ale někdy je to skutečně frustrací, třeba v kvalifikaci, když se dostanu do provozu. Ale znovu říkám, že si myslím, že se zvládnu uklidnit. Tedy doufám…“