Jost Capito nečekaně končí jako šéf Williamsu

Šílenství na přestupovém trhu se šéfy týmů pokračuje. Zcela nečekaně ve Williamsu končí velmi uznávaný Jost Capito, který se k týmu připojil před dvěma lety a stál v jeho čele do včerejšího dne. Oznámení přišlo jako blesk z čistého nebe a konkrétní důvody odchodu nevíme, k tomu všemu Capito není jediný, kdo stáj z Grove opouští…

Štítky: 2023 Jost Capito Williams Zveřejněno 13. 12 2022 — Vašek Štěpánek

Jost Capito se k Williamsu připojil 17. prosince 2020 a za tu dobu pomohl britské stáji se dostat z nejhoršího. Tým se finančně zabezpečil díky americké investiční společnosti Dorilton Capital a postupně se začaly budovat základy pro návrat do středu pole.

Už vloni se Williams viditelně posunul výš, Russell získal jedno šťastné podium a celkově se tým umístil na osmé příčce v poháru konstruktérů. Letos Williams sice skončil poslední, ale už se nemůžeme bavit o permanentně nejpomalejší stáji.

Naopak, Alex Albon se pravidelně dostával do druhé části kvalifikace a na podobných pozicích se držel v nedělních závodech. Celkově je tak práce Josta Capita ve Williamsu velmi pozitivně vnímána a za žádných okolností se jeho konec v týmu neočekával.

Proč k tomu nakonec došlo? Z oznámení stáje není jasné, zda byl Capito ze své funkce odvolán nebo dobrovolně rezignoval. Následně se ale začaly šířit spekulace, že německý lídr britského týmu odešel dobrovolně, své plány ale zatím nezveřejnil.

Jedním možným východiskem je nahrazení Frederica Vasseura v Alfě Romeo. Francouz byl před pár okamžiky oficiálně potvrzen jako nový šéf Ferrari. Vzhledem k budoucí spolupráci Sauberu a Audi není příchod Němce Capita zcela vyloučený.