Jordan předpovídá Hamiltonův přestup k Ferrari a odchod Mercedesu

Formule 1 vstoupí do etapy bez velkých automobilek, myslí si bývalý majitel týmu F1 Eddie Jordan, který současně předpovídá, že se Lewis Hamilton přesune do Ferrari.

1 Štítky: Eddie Jordan Ferrari Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 4. 05 2020 — Tomáš Richtr

Edmund „Eddie“ Jordan je bývalý irský automobilový závodník, konstruktér, vlastník stáje formule 1 Jordan Grand Prix a později VIP sportovní reportér F1. Je známý pro svou otevřenost a také tím, že úspěšně předpověděl návrat Michaela Schumachera do formule 1 nebo přestup Lewise Hamiltona z McLarenu do Mercedesu.

Nyní je Jordan přesvědčen, že Hamilton bude závodit pro Ferrari a Sebastian Vettel pro McLaren.

„Na rozdíl od Lewise Hamiltona neznám Sebastiana Vettela tak dobře,“ řekl Jordan webu F1 Insider. „Ale podle mého názoru nemá jinou možnost než ukončit kariéru nebo přestoupit k McLarenu. Ve Ferrari mu už ujel vlak.

Hamilton přestoupí k Ferrari, jedině oni si jej mohou dovolit. Navíc vědí, že se jim vyplatí. Max Verstappen zůstane u Red Bullu a pokusí se Hamiltona porazit.“

Eddie Jordan předpovídá, že automobilky začnou formuli 1 opouštět, a to zdaleka nejen kvůli současné pandemii. Šéfové velkých firem jsou také pod tlakem environmentálních proudů nutících je investovat do výroby vozů s elektrickým pohonem.

„Jsem přesvědčen, že Mercedes, Honda nebo dokonce Renault šlápnou na brzdu a své závazky vůči formuli 1 během následujících dvou let ukončí.“

V roce 2008 ve formuli 1 své týmy měly Ferrari, BMW, Renault, Toyota, Mercedes (McLaren) a Honda. Jordan předpovídá návrat časů s nezávislými týmy podporované automobilkami.

„Myslím, že Mercedes neopustí formuli 1 úplně. Umím si představit, že se Mercedes vrátí k intenzivní spolupráci s McLarenem a svůj F1 tým prodá. Třeba Lawrencu Strollovi, který chce se svým synem a značkou Aston martin získat titul mistra světa. To se mu se současným týmem Racing Point jen tak nepodaří.“

Mercedes bude motory McLarenu dodávat už od příští sezony. Jordan je přesvědčen, že coby tovární tým už nemá Mercedes čeho dosáhnout. Navíc přijde o svého sponzora Petronas, který musí bojovat s pádem cen ropy.

„Dosáhli všeho, vyhráli všechno. V současné situace se nedá pokračování úspěchu příliš dobře prodat.“

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Jordan předpovídá Hamiltonův přestup k Ferrari a odchod Mercedesu”

  1. frantizsekk napsal:

    S Charlesem by se nepohodli, ale nevadil by mi tam. A uz vubec ne jeho inzenyri.

Napsat komentář