Jméno druhého pilota týmu Haas prozrazeno

Účastník osmatřiceti velkých cen formule 1 Esteban Gutiérrez byl vybrán jako druhý jezdec nového týmu Haas pro sezónu 2016. Alespoň tak znějí neoficiální informace přímo z americké stáje. I přes naděje hlavně amerických fanoušků, že Gene Haas najme jako druhého pilota vedle Romaina Grosjeana pro svůj tým Američana, zdroje uvnitř týmu prozradily, že v roce 2016…

Štítky: Esteban Gutiérrez Haas Zveřejněno 16. 10 2015 — Lukáš Štěrovský

Účastník osmatřiceti velkých cen formule 1 Esteban Gutiérrez byl vybrán jako druhý jezdec nového týmu Haas pro sezónu 2016. Alespoň tak znějí neoficiální informace přímo z americké stáje.

I přes naděje hlavně amerických fanoušků, že Gene Haas najme jako druhého pilota vedle Romaina Grosjeana pro svůj tým Američana, zdroje uvnitř týmu prozradily, že v roce 2016 usedne do monopostu nového týmu Esteban Gutiérrez. Plánováno bylo velkolepé prohlášení během Velké ceny Mexika, nicméně únik informací může donutit Haase k formálnímu oznámení již při závodě v Austinu, který Mexiku předchází.

Ne všichni členové týmu jsou s tímto krokem spokojení, přestože se dal s ohledem na blízký vztah Haase a Ferrari předvídat. Poté, co Gutiérrez ztratil místo u Sauberu, figuroval mexický pilot v roli testovacího jezdce právě ve Ferrari, což překvapilo některé odborníky, kteří ho nehodnotili zrovna pozitivně.

Najmutí Gutiérreze zcela jistě rozlítí mnoho fanoušků Alexandera Rossiho, kterému byly jakožto Američanovi přidělovány velké šance na zisk závodní sedačky u Haasu. Stejně jako Jeanu-Ericu Vergnemu, který byl v Toru Rosso vyrovnaným soupeřem Danielu Ricciardovi, s nímž nakonec neúspěšně soutěžil o místo v Red Bullu.

Štěstěna se však znovu otočila proti Francouzovi, jelikož za Mexičanem Haas zřejmě vidí i příliv sponzorských peněz (jedná se až o 15 miliónů dolarů) tamního podnikatele Carlose Slima. Ty budou potřeba hlavně v prvním roce, kdy lze očekávat, že tým jen těžko dosáhne na vyšší finanční odměny za umístění v Poháru konstruktérů.

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2013, Grand Prix of Brazil, #12 Esteban Gutierrez (MEX, Sauber F1 Team), *** Local Caption *** +++ www.hoch-zwei.net +++ copyright: HOCH ZWEI +++

Diskuse k článku

Napsat komentář