Alfa Romeo v F1 zůstane, sama si zvolí oba své jezdce

Vozy švýcarské firmy Sauber nadále ponesou jména Alfa Romeo poté, co byla partnerská spolupráce s italskou automobilkou prodloužena. Součástí nové smlouvy je fúze švýcarských společností Sauber Motorsport a Sauber Technology se silniční divizí Alfy Romeo.

Štítky: Alfa Romeo Zveřejněno 14. 07 2021 — Tomáš Richtr

Nová dohoda, která je podle zákulisních informací uzavřena na další tři roky, bude na konci každé sezony přehodnocena. Jméno Alfa Romeo dostal švýcarský tým Sauber poprvé v roce 2019.

Obě strany, Sauber a Alfa Romeo, si definovaly “ambiciózní cíle” zejména pro příští rok a dále, kdy bude zavedena nové generace formulí. Firma navíc finančně funguje v rámci definovaných rozpočtových stropů pro příští rok.

Šéfem týmu F1 Alfa Romeo je Francouz Frédéric Vasseur, který údajně prodlužuje smlouvu na měšíční bázi. Ačkoli je Alfa Romeo až osmá se dvěma body, výkonnostně je výkonnostní spičce blíže než vloni.

Vasseur navíc prozradil, že od příštího roku si tým volí oba své jezdce dle svého uvážení. Do letošního roku bylo jedno místo rezervováno pro člena Akademie Ferrari

Mistrovství světa před GP Velké Británie:

1 Red Bull/Honda 286
2 Mercedes 242
3 McLaren/Mercedes 141
4 Ferrari 122
5 AlphaTauri/Honda 48
6 Aston Martin/Mercedes 44
7 Alpine/Renault 32
8 Alfa Romeo/Ferrari 2
9 Williams/Mercedes 0
10 Haas/Ferrari 0