Jiný 1. květen…

V době, kdy ještě žil Ayrton Senna nebo Roland Ratzenberger, byla nemyslitelná představa o současné úrovni kvality digitální fotografie nebo videa. Ale oživováním obrazů charismatické historie právě v této kvalitě se zabývá úžasný český projekt, který právě v tento den vzdává poctu jedné z největších legend v historii formule 1

1 Štítky: Automobilist Ayrton Senna Historie Zveřejněno 1. 05 2019 — Tomáš Richtr

V tento den si celý svět bude připomínat události 1. května 1994. Možná také proto pojďme my jinou cestou. K jinému 1. květnu. Roku 1988.

V tento den, v 55. kole Velké ceny San Marina, předjeli piloti týmu McLaren Ayrton Senna a Alain Prost třetího Nelsona Piqueta na voze Lotus-Honda. Ne o pozici. Ale o kolo. Senna 1. května 1988 vyhrál GP San Marina před Alainem Prostem, přičemž oba všechny ostatní nechali za sebou s rozdílem minimálně jednoho kola. Včetně týmů, jakými byly Ferrari, Williams, Benetton, Arrows nebo Lola.

Oživit si takové vzpomínky lze mnoha způsoby. Parta našich českých kolegů to udělala způsobem, který oslovil svět.

Oslovením Sennovy rodiny a získáním jejího posvěcení se společnost Automobilist dostala k možnosti vytvořit na Sennovu počest sadu unikátních digitálních obrazů a posterů. Ty obsahují řadu restaurovaných obrazů, jako například ten Sennovy přilby nebo právě zmíněného dominantního roku 1988. Na Sennu lze vzpomínat jinak než prostřednictvím potemnělého víkendu v roce 1994. A to oslavou jeho působení, úspěchu a nasazení.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Jiný 1. květen…”

  1. krakra napsal:

    Krásnej obraz.

Napsat komentář