Jezdecké sestavy týmů Red Bullu příští rok? Žádné překvapení

Poradce Red Bullu Helmut Marko, naznačil, že jezdecké sestavy Red Bullu a AlphaTauri pro sezonu 2022 nebudou žádným překvapením.

Štítky: 2022 AlphaTauri Red Bull Zveřejněno 16. 07 2021 — Vašek Štěpánek

Podle všeho by Sergio Pérez měl u rakouského týmu zůstat také v příští sezoně. Mexičan je aktuálně třetí v průběžném mistrovství světa a vozí týmu solidní body, díky kterým je Red Bullu ve vedení poháru konstruktérů.

Marko současně uznal, že Pierre Gasly po svém sesazení z Red Bullu zpět do AlphaTauri dospěl a nyní podává špičkové výkony. To ovšem neznamená, že by si opět zasloužil příležitost v hlavním týmu.

„Souhlasím s tím, že se aktuálně bavíme o nejlepším Gaslym, který ve formuli 1 byl. Když ale závodíte vedle Maxe Verstappena, vždy je tady jisté riziko. Můžeme se podívat na Péreze a jeho kvalifikace.

Rozhodně se ale Gasly změnil a dospěl. Nedávno jsem s ním měl velmi obsáhlý rozhovor a všiml jsem si, že reaguje úplně jinak, než když působil u nás v roce 2019, dospěl,“ uvedl Marko.

Na otázku, zda by mohl Gasly nahradit Péreze u Red Bullu, Marko odpověděl: „Musíme se podívat na naše možnosti. Pravděpodobně učiníme rozhodnutí během letní přestávky a až poté oznámíme piloty pro naše týmy. Upřímně si ale myslím, že se žádného překvapení nedočkáte.“

Lídr šampionátu Verstappen už dříve podepsal smlouvu s Red Bullem na několik sezon dopředu. Šéf AlphaTauri Franz Tost zase navrhl, aby nováček Yuki Tsunoda dostal na zlepšení více času, konkrétně tři sezony!

Co se Péreze týče, je Marko s Mexičanem spokojený. Uvedl, že když se Pérez dobře kvalifikuje, dosáhne výsledků, na které Gasly ani poté Albon neměli a v závodní rychlosti je Pérez téměř na úrovni svého kolegy.

Poradce Red Bullu byl také dotázán na souboj o mistrovský titul s Mercedesem a Lewisem Hamiltonem. Marko si myslí, že Red Bull má aktuálně mírnou psychologickou převahu.

„Když vyhrajete sedm titulů v řadě, pochopitelně jste o něco uvolněnější. Je zde spousta maličkostí, které se nyní valí proti nám, což je docela úžasné. Celkově si však myslím, že média celou situaci vidí jinak.

Různé publikace tento souboj hodně zveličují a přehánějí. Z nás se stal jasný favorit a Mercedes je nyní v roli nesportovně poraženého… ve skutečnosti jsme si ale mnohem blíž,“ uzavřel téma Marko.