Jezdec potřebuje tři roky, aby se plně sžil s formulí 1. Tsunoda dostal třetí rok

Yuki Tsunoda byl potvrzen v AlphaTauri i pro příští rok.

Štítky: Yuki Tsunoda Zveřejněno 22. 09 2022 — GPF1.cz

Japonský jezdec – který má na svém kontě již 38 závodních víkendů F1 – měl cestu do šampionátu zrychlenou, rychle stoupal v nižších formulích a během své nováčkovské sezony v F1 dokázal, že se s ním musí počítat, a poslední závod roku 2021 dokončil s umístěním mezi nejlepšími čtyřmi. Po přestěhování do základy týmu, města Faenza, se Tsunoda plně ponořil do týmu a pokračuje v každodenní tvrdé práci, krok za krokem, na trati i mimo ni.

Yuki Tsunoda k oznámení novinky řekl: “Chtěl bych vyjádřit obrovské poděkování společnostem Red Bull, Honda a Scuderia AlphaTauri za to, že mi i nadále dávají příležitost jezdit v F1. Po loňském přestěhování do Itálie, abych byl blíže továrně, se cítím být součástí týmu a jsem rád, že s ním mohu pokračovat v závodění i v roce 2023. Naše sezóna 2022 samozřejmě ještě neskončila a stále se tvrdě prosazujeme v boji o pozici ve středu pole, takže se plně soustředím na to, abychom ji dokončili na vysoké úrovni, a pak se budeme těšit na příští rok.”

Franz Tost dodal: “Jak jsme viděli od jeho loňského příchodu k nám, Yuki je velmi talentovaný jezdec a v této sezóně se hodně zlepšil. Tempo, které v poslední době předvádí, je jasným důkazem strmé křivky učení, což dokazuje, že si zaslouží místo v F1, a já od něj ještě očekávám několik dobrých výsledků v posledních šesti závodech roku 2022. Jak vždycky říkám, jezdec potřebuje alespoň tři roky, aby se plně sžil s formulí 1, takže jsem rád, že dostal čas ukázat svůj plný potenciál. Navíc je to důkazem toho, že se nám daří vychovávat a rozvíjet tyto mladé talenty z juniorských kategorií, což je důkazem práce doktora Marka a jeho jezdeckého programu. Rád bych se připojil k Yukimu a poděkoval společnostem Red Bull, AlphaTauri i Honda za jejich trvalou podporu a za to, že mu umožnily zůstat u nás další rok.”