Jezdcům Ferrari v nejrychlejších kolech něco chybělo

Ani jeden z pilotů Scuderie nepodal při kvalifikaci na Grand Prix Brazílie stoprocentní výkon. Přestože Vettel i Räikkönen zajeli slušná kola, oba s těšným náskokem překonal Bottas na mercedesu.

Štítky: Ferrari GP Brazílie Zveřejněno 11. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

„Samozřejmě bych byl rád, kdybych byl vpředu, ale myslím, že je to v pohodě, bylo to těsné,“ komentoval po kvalifikaci Sebastian Vettel. „Podle mého jsem byl asi trochu ustrašený na brzdách do první zatáčky během posledního výjezdu a ztratil čas… jinak to kolo bylo v pořádku.

Věděl jsem, že jsem tomu nedal všechno v posledním sektoru, v poslední zatáčce. Ale myslím, že i tak bych byl druhý. Nebylo to až tak zlé. S prvním kolem jsem byl spokojený. Je to v pořádku. Tři setiny… vždycky si myslíte, že je nějaké místo, kde je můžete získat.“

Může Ferrari podle Vettela pomýšlet v nedělním závodě na vítězství? „Dlouhé výjezdy vypadají dobře, hlavně vůči Valtterimu, takže uvidíme, co se stane.“

Podobně jako Vettel i Räikkönen měl problémy s esíčkami po startu ve svém nejrychlejším kole. „Moje kolo mohlo být lepší, ale bylo celkem těžké udržet pneumatiky v provozním okně po první dvě zatáčky. Poslední výjezd byl lepší, ale nestačilo to,“ okomentoval stručně Fin své kvalifikační počínání.

Diskuse k článku

Napsat komentář