Jezdci Marussie nástrahy Monaka zvládli

Hlavním cílem týmu zůstává dokončování závodů. Roberto Merhi a Will Stevens proto mohou do Kanady vyrazit v dobré náladě.

Štítky: Marussia Roberto Merhi Will Stevens Zveřejněno 24. 05 2015 — Michal Mikoláš

Hlavním cílem týmu zůstává dokončování závodů. Roberto Merhi a Will Stevens proto mohou do Kanady vyrazit v dobré náladě.

Piloti Marussie byli posledními klasifikovanými v cíli. Výše dojel Roberto Merhi, kterému patřila šestnáctá příčka.

„Z výsledku mám opravdu radost. Rychlost byla dobrá a účast v první GP Monaka ve formuli 1 byla fajn zážitkem. Jsem potěšen, že jsme opět dostali oba dva vozy do cíle. Máme spoustu dat, která mohou posloužit ke zlepšování vozu pro další závody. Posledních několik závodů bylo perných, ale zdá se, že do sebe vše začíná zapadat. Kanada pro mě bude opět zcela novou zkušeností, ale vypadá to, že se nám daří se zlepšovat,“ hodnotí Španěl.

Will Stevens je s výsledkem také spokojen, samotný průběh závodu ale byl v jeho podání poněkud složitější než v případě Merhiho.

„Je příjemné vidět v Monaku šachovnicovou vlajku. Je to další dobrý výsledek pro tým. Nebyl to ale přímočarý závod. V prvním kole jsem si poškodil přední přítlačné křídlo, kombinace nedostatku přítlaku s tvrdší směsí nám hodně zkomplikovala život a způsobila propad za Roberta. To mě trochu zamrzelo, ale povzbuzující je naše spolehlivost a zlepšení v rychlosti,“ nechal se slyšet Stevens.

Diskuse k článku

Napsat komentář