Jezdci Manoru byli opět nejpomalejší, ale z poslední řady startovat nebudou

Merhi a Stevens bojovali v Kanadě především mezi sebou, ale technické problémy Buttona a penalizace Verstappena a Vettela je posunuly dopředu.

Štítky: John Booth Manor Marussia Roberto Merhi Will Stevens Zveřejněno 6. 06 2015 — Filip Fikejz

Merhi a Stevens bojovali v Kanadě především mezi sebou, ale technické problémy Buttona a penalizace Verstappena a Vettela je posunuly dopředu.

Jezdci týmu Manor Marussia byli nejpomalejší i v kvalifikaci na Velkou cenu Kanady. Vzhledem k technickým problémům Jensona Buttona, který musel boj o postavení na startu vynechat, ale neobsadili poslední dvě místa. Roberto Merhi skončil na okruhu Gillese Villeneuva v Montrealu osmnáctý, Will Stevens o příčku za ním. Na startovním roštu se po penalizacích Maxe Verstappena a Sebastiana Vettela oba posunou ještě o dvě příčky dopředu.

Merhi si průběh kvalifikace pochvaloval. „Tento okruh si opravdu užívám, v posledních závodech jsme udělali dobrý pokrok s nastavením a cítím se velmi dobře. Měl jsem dobrý první výjezd, ve druhém jsem cítil, že to mohlo být lepší, jen v poslední zatáčce jsem získal dvě desetiny. Jsem opravdu nadšený a nemohu se dočkat závodu,“ těší se.

Stevens oproti předchozím závodům nebyl příliš spokojen s vyvážením. „Snažil jsem se víc zaměřit na závodní tempo, myslím, že na zítřek jsme dobře připraveni,“ věří. „Jsme ve velmi zajímavé společnosti Jensona a Maxe, kteří startují za námi. V tomto závodě často vídáme safety car. Uděláme maximum, abychom byli připraveni na každou příležitost, která by mohla nastat.“

Šéf týmu John Booth si užil těsný souboj svých jezdců, který skončil rozdílem 0,024 sekundy, a pochválil je za odvedenou práci. „Jsem si jistý, že se můžeme těšit na velice dobrý závod,“ věří a doufá, že tým doveze do cíle oba vozy. Také on slíbil, že se tým bude snažit využít každé příležitosti.

Diskuse k článku

Napsat komentář