Schumacher a Mazepin si vjeli do vlasů, šéf Haasu musel zasahovat

U Haasu to vřelo. Ke konci závodu totiž Nikita Mazepin svého týmového kolegu Micka Schumachera nebezpečným manévrem natlačil k bariéře. Naštěstí se nic nestalo, ale šéf týmu Guenther Steiner musel s jezdci promluvit.

Štítky: GP Ázerbájdžánu Haas Mick Schumacher Nikita Mazepin Zveřejněno 6. 06 2021 — Jiří Košta

Schumacher strávil většinu Grand Prix Ázerbájdžánu před Mazepinem, ale po restartu závodu ho kolega předjel a posunul se na 13. místo. Německý závodník se ale nevzal a přiblížil se k Rusovi před cílovou rovinkou. Ten ho ale natlačil na zídku, a oprávněně se Schumacher hodně rozčiloval.

„Co to sakra bylo, upřímně? Vážně, chce nás zabít?,” hlásil do týmového rádia syn sedminásobného šampiona formule 1 hned po cíli. 

Ve svém rozhovoru po závodě Schumacher řekl, že se „bude muset znovu podívat na to, co se stalo“, a dodal, že „v autě to nebylo příjemné“. Mazepin odhalil, že mu došla baterie, když přijel k cílové čáře, což způsobilo, že jeho přímá rychlost klesla a byl frustrovaný tím, že ztratil pozici. „Hlavní věc je, že jsem trochu naštvaný ze ztráty pozice na úkor svého týmového kolegy. Došla mi baterie, takže jsem byl tak trochu pouhým pasažérem,” říká ruský pilot.

V reakci na incident ve své tiskové zprávě po závodě uvedl Steiner, že záležitost byla objasněna týmem. „Na rovince nastala situace, která byla vyřešena, a my jsme vyčistili vzduch. Došlo k nějakému nedorozumění, ale je nám dobře a všichni pokračujeme dále.”

Schumacherova 13. příčka pomohla Haasu se posunout na deváté místo v konstruktérském šampionátu před Williams. Závodník se rovněž posunul celkově před George Russella, přestože ani jeden z nich ještě letos nebodoval.

Toyota kupuje autonomní techniku od Lyftu za 550 milionů dolarů