Jezdci Force Indie spolu už nemohou závodit. Pérez prý riskoval Oconův život

Pěkně divoký závod zažil tým Force Indie, jehož jezdci spolu hned dvakrát kolidovali. Druhý kontakt vedl k poškození obou aut. Ocon nakonec dojel devátý, Pérez později odstoupil. Situace v týmu se tak opět vyhrotila na maximum.

3 Štítky: Esteban Ocon Force India GP Belgie Sergio Pérez Zveřejněno 27. 08 2017 — Lukáš Štěrovský

Podle provozního ředitel Force India Otmara Szafnauera spolu už jeho jezdci nebudou moci volně závodit. „Viděl jsem jen to co ostatní v televizi. Vypadalo to ale, že Sergio natlačil Estebana do zdi, a vyšel z toho jako poražený. V budoucnosti už k tomu nebudou mít příležitost. Až do teď jsme je nechali závodit. Pokud toho nejsou schopni pro dobro týmu, už spolu závodit nebudou. Neměli by takhle kolidovat.

V Baku jsme řekli, že pokud se stane něco podobného znova, tuhle volnost jim nenecháme, budeme to řídit z boxové zídky. Pokud zůstaneme čtvrtí, nic nás to stát nebude, ale tohle nás stálo body. Bereme to do vlastních rukou,“ tvrdí Szafnauer.

Hodně tvrdou kritiku si pak Pérez vysloužil od Ocona. Byl to právě Mexičan, který hned dvakrát do té samé zdi svého kolegu během závodu natlačil. První incident by Ocon ještě dokázal pochopit – po startu se Pérez vyhýbal renaultu. Ten druhý už ale byl přes čáru.

„Bylo to už moc. Riskoval životy pro nic. Riskoval můj život v rychlosti 300 kilometrů v hodině. To je první věc. Ta druhá je to, že jsme ztratili body. Měl by být profesionální závodník, což dnes neukázal. Tohle nedělal s žádnými jinými týmovými kolegy. Nevím, proč to provádí se mnou. Chystám se s ním promluvit jako chlap s chlapem a řeknu mu pravdu. Bude otcem, a tak nevím, jestli chce, aby někdo jiný umřel nebo tak. Je to směšné.“

Na dotaz, zda Pérez třeba jenom Ocona neviděl, odpověděl Francouz s neochvějnou jistotou. „Samozřejmě, že o mně věděl. Chápu první incident, kdy jsme jeli tři vedle sebe. Tam mě možná neviděl – i když si to ve skutečnosti nemyslím.“

A jak kritickou situaci viděl Pérez? „Věděl jsem, že tam bude, stejně jako že tam není místo, kudy by mohl jet. A tak jsem si hlídal svoji stopu. Myslel jsem si, že je zřejmé, že bude předjíždět až za Eau Rouge. Neudělal jsem nic jinak, než jak bych to udělal proti jinému jezdci.

Asi si myslel, že jsem to (první kontakt) udělal úmyslně, proto se mnou pak kolidoval. Kontakt v prvním kole byla moje chyba, absolutně. Neviděl jsem ho. Za to se omlouvám. Druhá kolize, tam byl moc optimistický. Nebyl důvod k tomu, abychom se tam střetli. Musíme se podívat zpátky, na Baku, kde mě natlačil do zdi.

Neříkám, že jsem to udělal kvůli Baku, ale všechno napětí začalo tam. Je to poprvé v kariéře, co mám takové problémy. Doufám, že se to podaří vyřešit a začneme dojíždět týmu pro dobré body,“ říká Sergio Pérez.

Diskuse k článku

3 komentáře: “Jezdci Force Indie spolu už nemohou závodit. Pérez prý riskoval Oconův život”

 1. Louis65 napsal:

  Spis si myslim ze PER prestava unaset ze novacek OCO zacina byt rychlejsi nez on.
  Verim ze to je ten hlavni duvod proc si ho Ferrari nevzalo a radeji si ponechalo „osice vody“ RAI. Dokaze si nekdo predstavit VET a PER v jednom tymu??? 🙂

 2. palik8 napsal:

  Já myslím, že za tu kolizi mohou oba. Perez měl nechat Oconovi, jako týmovému kolegovi, víc místa, ale Ocon to měl vzdát a nechat to až na rovinku za Eau Rouge, když viděl, že se ten prostor zavírá. Nevím, proč Richtr s Charouzem hodili všechno na Pereze, byla to i Oconova chyba. Richard Gonda na slovenské verzi to myslím zhodnotil nejlépe.

 3. trencherman napsal:

  Spíše jsou oba nervózní z té přihřáté barvy aut, které řídí. Ať to přelakují a bude pohoda 😉

Napsat komentář