Jezdci Ferrari zatím postrádají ve svých autech jistotu

Piloti domácí stáje v pátek zaostávali za konkurenčními mercedesy.

Štítky: Ferrari GP Itálie Zveřejněno 1. 09 2017 — Pavel Fabry

Sebastian Vettel po pátečních trénincích na Velkou cenu Itálie prozradil, že ve svém voze na okruhu v Monze zatím ještě necítí dostatečnou jistotu. Němec zakončil den třetím nejrychlejším časem se ztrátou 0,140 sekundy na prvního Valtteriho Bottase, zatímco dopoledne mu na čelo chyběla více než sekunda.

“Auto můžeme zlepšit,” říká Němec, který v Monze před devíti lety v barvách domácího Toro Rosso oslavil své první vítězství ve formuli 1. “Ještě nemám tu jistotu, kterou tady chci a potřebuji. Je pár věcí, které s autem musíme udělat lépe – vyvážení, stabilita a brzdy, což je tady důležité, abyste jistotu získali.

Jelikož se tu jezdí s nízkým přítlakem, potřebujete mít tu jistotu, abyste auto mohli vrhnout do zatáček. Ještě nejsme tam, kde si myslím, že můžeme být, ale zítra by to mělo být o něco lepší. Rozhodně budeme rychlejší než dnes, ale o kolik? To nevím.”

Vettel, jenž německou trikolóru na své přilbě pro víkend v Monze vyměnil za italskou, poznamenal, že si je vědom rychlosti, kterou Mercedes v Itálii v posledních třech letech předvedl. Věří však, že letos bude Ferrari schopno bojovat o vítězství.

“Samozřejmě, víme, že jsou tady velice rychlí,” řekl. “Je to trať na motor, okruh na výkon, to je v posledních letech jejich silná stránka. Jsou velice rychlí. Byli rychlí, kdykoliv vyjeli na trať, což jsme čekali.

My jsme se ale starali o sebe a uvidíme, co s tím budeme schopni udělat zítra. Auto můžeme vylepšit a pokud vyřešíme pár věcí, měli bychom být v lepší formě.”

Vettelův kolega Kimi Räikkönen obsadil v obou trénincích čtvrtý čas a stejně jako Němec se domnívá, že Ferrari ještě má co zlepšovat.

“Měl jsem poměrně zvláštní pocit, dnes nebylo úplně snadné auto ovládat,” řekl. “Jsem si jistý, že až zvládneme svoji normální práci a zlepšíme některé věci, bude se auto řídit snáz a my budeme schopni poměrně zrychlit. Kam se zítra dostaneme, to nevím.”

Diskuse k článku

Napsat komentář