Verstappen: Jestli nejste připraveni na tvrdou bitvu, je lepší skončit

Pilot Red Bullu Max Verstappen je přesvědčen, že ve formuli 1 je důležitější závodění a ostré souboje, než dominantní ‚sólo‘ jízdy. Pokud se v poli s poli nejde jezdec, který nechce o své výsledky bojovat, měl by v šampionátu raději skončit.

Štítky: Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 22. 01 2023 — Vašek Štěpánek

Dnes už dvojnásobný mistr světa Max Verstappen přiznal, že vypjaté souboje se svými rivaly si užívá daleko víc, než ‚laciná‘ vítězství stylem start-cíl. Nizozemec ví, o čem mluví, na svém kontě má už dva tituly a každý vyhrál jiným způsobem.

V roce 2021 získal 25letý závodník svou první mistrovskou korunu po dlouhotrvajícím a velice vyhroceném souboji s Lewisem Hamiltonem. Vloni to měl jezdce Red Bullu snazší a z titulu se mohl radovat už čtyři závody před koncem sezony.

Letos si na titul brousí zuby hned tři týmy – Red Bullu bude obhajovat a Ferrari s Mercedesem mají v plánu další oslavy rudých býků překazit. Potenciálních uchazečů o titul je tak šest a dle slov aktuálního šampiona je potřeba být připraven na souboje.

Max Verstappen je toho názoru, že pokud nebude jeden z možné šestice kandidátů chtít o své příčky tvrdě bojovat, selže a bude lepší, když ve formuli 1 skončí. „Pokud nebudete připraveni si své místo vydobýt, jste odsouzeni k neúspěchu.

Konkurence ve formuli 1 je opravdu velká a pokud se tu najde někdo, kdo nechce s ostatními bojovat, měl by raději skončit. S tím, jak se týmy výkonnostně srovnávají, bude stále častější, abyste o své místo bojovali, tak to prostě je,“ zamýšlí se Verstappen.

Dvojnásobný šampion také přiznal, že si bitvy se svými rivaly užívá. „Je to rozhodně lepší, jako člověk i jako pilot máte pak ze své výhry lepší pocit. Když jsem vyhrál svůj první titul, bylo to něco nepopsatelného, musel jsem opravdu tvrdě pracovat.

Vloni to bylo jiné, někdy až trochu sterilní a nezáživné. Samozřejmě, pokud byste měli každý rok bojovat o titul tak tvrdě jako já v roce 2021, také by vás to už nebavilo a jsem si jistý, že by to každého člověka po ‚třech čtyřech‘ letech zničilo.

Je fajn mít sezony vybalancované. Mně se to v posledních dvou letech povedlo a nyní se zase těším na bitvy s ostatními. Doufám, že rok 2023 bude opět o něco těsnější, a že si šampion svůj úspěch vydře,“ přeje si obhájce titulu.