Ze čtyř motorů ročně na tři? Ještě je asi brzo

Snížení počtu pohonných jednotek na sezonu by mohlo náklady naopak zvýšit.

Štítky: Strategická skupina Zveřejněno 25. 04 2017 — Pavel Fabry

Změna pravidel týkající se maximálního počtu pohonných jednotek, která má vstoupit v platnost v roce 2018, možná nakonec bude smetena ze stolu. V současné době má každý jezdec k dispozici čtyři motory a s nimi spojené hybridní komponenty, tento počet se však na příští rok má snižovat na tři.

Německý Auto Motor und Sport však píše o tom, že Strategická skupina formule 1 měla během svého pondělního jednání o pravidle tří motorů na rok 2018 mluvit. Jeho původním záměrem bylo znovu snížit náklady.

Existují však i pádné protiargumenty, že přechod ze čtyř pohonných jednotek na tři ceny nesníží, spíše naopak. Pokud si mí jezdec vystačit se třemi motory, musí být tento výrazně přepracován, aby vydržel déle. To znamená další náklady na vývoj a testování.

Korespondent Michael Schmidt pro zmíněné médium uvedl: „Mercedes, Ferrari, Renault a Honda došly k závěru, že delší životnost (motorů) znamená další vývoj a více testovacích cyklů na testovací stolici.“

Mercedes oficiálně potvrdil: „Bude to stát spoustu peněz.“

Strategická skupina by nyní údajně měla navrhnout, že snížení počtu motorů ze čtyř na tři neproběhne, naopak ale projde nařízené snížení ceny zákaznickým týmům o 5 milionů eur. „V takovém případě všichni zvítězí,“ píše dále Schmidt. „Pro soukromé týmy jsou ceny sníženy, zatímco automobilky nemusí přepracovávat své pohonné jednotky.“

Diskuse k článku

Napsat komentář