Oficiálně: Alonsa v Monaku nahradí Jenson Button

Tým McLaren-Honda před začátkem volných tréninků na Grand Prix Bahrajnu oficiálně potvrdil, že Fernanda Alonsa nahradí během Velké ceny Monaka 2017 rezervní jezdec stáje – Jenson Button.

Štítky: GP Monaka Jenson Button McLaren Zveřejněno 14. 04 2017 — Lukáš Štěrovský

S ohledem na absenci Fernanda Alonsa, který se místo monacké GP účastní 500 mil Indianapolis, se v kokpitu McLarenu objevilo volné místo. Tým nejprve tvrdil, že na oznámení náhradníka je ještě dost času a má několik možností, teď však přišel s tou zřejmě nejlogičtější volvou – do vozu McLarenu usedne rezervní jezdec Jenson Button, který ještě vloni za stáj závodil.

Button se během sezony 2016, po oznámení toho, že v F1 letos jezdit nebude, nechal slyšet, že existuje možnost návratu pro ročník 2018. V závěru roku ale přiznal, že s formulí 1 v tomto směru končí. Teď se však přece jen vrací, i když jen na jediný závod.

„Jsem nadšený z toho, že se mohu vrátit do formule 1. Neumím si pro to představit lepší místo, než je Monako. Vyhrál jsem tu v roce 2009 a je to jeden z mých nejoblíbenějších okruhů. Je to náročný městský okruh, kde dobrý jezdec může znamenat skutečný rozdíl. Přestože MCL32 nezačal sezonu dobře, myslím, že Monako mu bude sedět.

Jasně, chápu, že tu asi nezopakuji výhru z roku 2009, ale myslím, že budu mít šanci na zisk bodů, které budou velmi cenné pro tým v Poháru konstruktérů,“ prohlásil Button, který přiznal, že bude sledovat Alonsovo počínání v pětistovce Indianapolis na televizní obrazovce a bude mu držet palce. O fyzickou kondici britský pilot také obavy nemá. Podle svých slov pravidelně trénuje, navíc je známý svojí slabostí pro závody v triatlonu, jichž se pravidelně účastní.

Diskuse k článku

Napsat komentář