Jen týmoví kolegové Hamiltona, Senny, Schumachera přesně poznají, co výjimečného dělají

Je málo pilotů, kteří v Mercedesu dokázali porazit Lewise Hamiltona. Avšak hodně pilotů by v jeho autě dokázalo vyhrávat. To si myslí budoucí pilot Ferrari Carlos Sainz, podle kterého není možné se dozvědět, co přesně Hamilton dělá, dokud nebude jeho týmovým kolegou.

Štítky: Ayrton Senna Carlos Sainz Lewis Hamilton Michael Schumacher Zveřejněno 25. 11 2020 — Martin Vejdělek

Sainz se od příštího roku přesune do Ferrari a rád by v sezoně 2021 Mercedes proháněl. Jenže i kdyby Hamilton neprodloužil smlouvu, bude prý zastavení německé stáje těžkým úkolem. „I když si ze startovního roštu odmyslíte Hamiltona, každý ze současných pilotů F1 by dokázal s Mercedesem vyhrát.

Tím se Sainz rozhodně nesnaží novopečeného sedminásobného mistra světa dehonestovat. Zároveň si totiž uvědomuje, jak moc je náročné obstát vedle Hamiltona. „Ve stejném týmu by bylo jen velmi málo lidí schopno jej z pohledu celé sezony porazit. Devadesát procent startovního pole by to nezvládlo,“ tvrdí rodák z Madridu.

„Hodně to říká o současné formuli 1 i o něm. Ačkoliv má nejrychlejší auto, je jedním z nejlepších nebo dokonce nejlepším za hodně dlouhou dobu,“ pronesl na adresu rekordy překonávajícího pilota. Ten v posledních měsících sebral Michaelu Schumacherovi prvenství v počtu vítězství i stupňů vítězů, svým sedmým titulem mezi jezdci legendárního Němce pro změnu dorovnal. Navíc je potřeba zmínit, že už delší dobu je Hamilton historicky největším přeborníkem v kvalifikacích.

Jednu ze svých sedmadevadesáti pole position přidal v letošní Velké ceně Štýrska díky tomu, že se nejlépe vypořádal se sobotními deštivými podmínkami. To je jedna z věcí, kterou Sainz obdivuje. „Pozoruji, jaké výkony podává Hamilton pod tlakem. Jak ve třetí části kvalifikaci vždy perfektně zvládne všechny sektory a zvítězí, i když jen velmi těsně před Bottasem. Pozoruhodné také bylo, jak v Rakousku za deště nadělil týmovému kolegovi sekundu a půl. Takové věci opravdu nezvládne každý.“

„Chilli“ se nepouštěl do srovnávání pětatřicetiletého Brita s ostatními velikány historie F1, zajímá ho ale, jaké to je být v týmu s každým z nich. „Jelikož jsme neřídili stejné auto, je nemožné, abych věděl, jak dobrý jiný jezdec doopravdy je. Hamilton je jedním z nejlepších v historii. To vím, aniž bych byl jeho kolegou.“

„Jsem však velmi zvědavý, jaké by to bylo jezdit vedle Ayrtona Senny nebo Michaela Schumachera, učit se od nich a vědět, co je dělá tak dobrými,“ uzavřel Sainz, jenž na premiérové vítězství stále čeká. Nejblíže mu byl letos na Monze, jenže svou stíhací jízdu za Pierrem Gaslym nedotáhl do úspěšného konce a skončil těsně pod vrcholem.