Závod na jedno kolo vyhrál Verstappen. Russell na stupních vítězů

Na Velkou cenu Belgie se bude dlouho vzpomínat, ale bohužel ne kvůli atraktivitě závodu, spíše naopak. Kvůli špatnému počasí se odjela jen pouhá čtyři kola. Po více jak tříhodinovém čekání byl závod zrušen. Vítězem se stal Max Verstappen, na podium jej doprovodili dva Britové – Russell a Hamilton.

Štítky: GP Belgie Max Verstappen Zveřejněno 29. 08 2021 — Vašek Štěpánek

První závod po letní pauze je již tradičně GP Belgie, letos se ale drama odehrálo ještě před startem. Sergio Pérez při cestě na startovní rošt chyboval a boural. Mexičan, který v pátek prodloužil smlouvu s Red Bullem, tak do závodu ani neodstartoval.

Kvůli velmi špatnému počasí se start závodu odkládal a vozy se za Safety Carem na trať vydaly až v 15:25. O dlouhou návštěvu se však nejednalo, počasí bylo natolik špatné, že piloti za zpomalovacím vozem odjeli jen dvě kola. Následně byl závod přerušen.

Doba, kdy se nezávodilo, byla natolik dlouhá, že mechanici Red Bullu dokonce stihli opravit rozbitý monopost Sergia Péreze. Pilot Red Bullu se tak znovu mohl zúčastnit závodu, podmínkou byl start z boxů, a ne start ze sedmého místa (na kterém se do závodu kvalifikoval).

V době ticha a silného deště se i několik pilotů uložilo ke spánku, šlo například o Landa Norrise a Carlose Sainze. Jiní zase zdravili fanoušky na tribunách (Russell) a například Daniel Ricciardo se zúčastnil několika rozhovorů s novináři.

Elektrický Mercedes EQS je “lepší než Tesla”

Restart závodu se uskutečnil až v 18:17, podmínkou však bylo, že se bude moci závodit maximálně 60 minut a piloti v cíli závodu obdrží jen poloviční porci bodů. V době restartu se však nevědělo, zda se bude skutečně závodit celou hodinu anebo jen pár kol za Safety Carem.

I napodruhé se nejednalo o dlouhou návštěvu na trati. Jezdci velmi pomalu odjeli dvě kola, která potřebovali ke klasifikaci (opět za Safety Carem) a následně se znovu seřadili do boxové uličky. V této chvíli i nadále běžela časomíra posledních 60 minut…

Po dvaceti minutách však došlo k oficiálnímu oznámení – Velká cena Belgie 2021 byla předčasně ukončena. To znamená, že závod vyhrál Max Verstappen před Georgem Russellem a Lewisem Hamiltonem!

Za první trojicí se umístil Ricciardo před Vettelem a Pierrem Gaslym. Sedmé místo získal vítěz minulého závodu Esteban Ocon, poslední tři bodovaná místa byla obsazena Leclercem, Latifim a Sainzem. Je nutné dodat, že body jsou dnes poloviční!

Další perličkou je, že držitelem nejrychlejšího kola se za Safety Carem stal Nikita Mazepin, který ale není klasifikován v TOP 10 a na bod (respektive půl bodu) nemá nárok. Díky mechanikům Red Bullu v dnešním závodě nikdo neodstoupil.