Jeden z nejlepších letošních závodů a sranda, tak hodnotí Bottas Abú Dhabi

Finský pilot po startu z konce pole kvůli penalizaci za výměnu pohonné jednotky dokončil jako čtvrtý, méně než sekundu za třetím Charlesem Leclerkem. Takový výsledek Bottasovi prý dává jistotu do nadcházejícího ročníku.

Štítky: GP Abú Dhabi Valtteri Bottas Zveřejněno 1. 12 2019 — Lukáš Štěrovský

„Byl to vážně těžký závod, do kterého jsem dal vše, co jsem mohl,“ vykládá Valtteri Bottas. „Musím říci, že to stejně tak byla i slušná zábava, postupovat polem.

Měli jsme vážně silné auto, ale nebyl to jeden z nejlehčích závodů. Na začátku jsme jeli skoro 20 kol bez DRS, což učinilo postup dopředu obtížnější. Snažil jsem se, ale přijde mi, že jsem nemohl udělat víc, takže jsem se závodem celkem spokojený.

Samozřejmě by bylo hezké skončit na stupních vítězů, ale na tom nesejde. Jak jsem říkal, cítím, že jsem do toho dal všechno, a to se počítá,“ tvrdí dále pilot s číslem 77, který nakonec rok zakončil s 87bodovou ztrátou na kolegu Lewise Hamiltona, když získal čtyři vítězství ve velkých cenách.

„Z letošní sezony odcházím se sebejistotou. I když jsem v posledním závodě dojel čtvrtý, což u Mercedesu s takovým autem není skvělý výsledek, jsem za to s ohledem na startovní pozici vážně rád, protože to byl jeden z mých nejlepších letošních závodů,“ má jasno Fin. „Přes zimu budu pracovat na tom, abych byl konzistentní po celou sezonu, jako to dělá Lewis. Většinu času se mi to letos dařilo, nebylo tomu tak ale ve všech závodech,“ dodává.

View this post on Instagram

✌️ @valtteribottas

A post shared by Mercedes-AMG F1 (@mercedesamgf1) on

Diskuse k článku

Napsat komentář