Jeden tým se pokusil u sponzorů diskreditovat Red Bull

Red Bull vloni dostal trest za nedodržení rozpočtového stropu v roce 2021. Podle šéfa rudých býků se ‚některý‘ z týmů snažil situace využít a navrhoval sponzorům rakouské stáje opustit Red Bull, neboť tým nápojového giganta bude sponzorům kazit jméno.

Štítky: Christian Horner Red Bull Zveřejněno 28. 03 2023 — Vašek Štěpánek

Od roku 2021 FIA zavedla rozpočtové stropy – ty činí hodnotu okolo 140 milionů dolarů a v průběhu dalších let se bude částka snižovat. Finální suma se ale liší podle počtu závodů za sezonu a podle počtu sprintů, které začaly platit rovněž v roce 2021.

Devět z deseti týmů podmínky a rozpočet dodržely, nicméně Aston Martin a Williams také neměly veškeré výdaje v pořádku. Za hlavního viníka byl ale usvědčen Red Bull, a tak dostal trest ve formě pokuty a omezeného času na vývoj vozu.

S odstupem času šéf ‚provinilé‘ stáje Christian Horner přiznal, že jeden tým se snažil situace využít a odrazoval sponzory Red Bullu od další spolupráce. „Poskvrnilo nás to. Skutečně to nebyla snadná situace a naši rivalové se toho snažili využít.

Jeden z týmů oslovil naše sponzory a snažil se ukončit spolupráci, kterou s námi mají. Moc dobře [daný tým] vědí, že bychom tím přišl o další finance a nás by to zasáhlo ještě více. Je to ale součást hry, taková je formule 1,“ bral s poklidem Horner.

Je možné, že daným týmem mohl být Mercedes, který měl právě v roce 2021 ostrý boj s Red Bullem v obou šampionátech. Mezi týmy nakonec zvítězily černé šípy, mistrem světa se ale, po hodně kontroverzním finále v Abu Dhabi, stal Max Verstappen.

Christian Horner nechtěl jmenovat konkrétní tým, potvrdil ale, že s Mercedesem jsou vztahy pořád napjaté. „Nebudu říkat, kdo to byl [kdo oslovil sponzory Red Bullu], protože ani já sám si nejsem stoprocentně jistý.

Chápu ale, že si široká veřejnost myslí, že to je Mercedes. Naše vztahy pořád nejsou ideální a v Anglii jsme my za ty špatný, protože nemáme ve voze Angličana. Naopak jsme proti jednomu z nich bojovali,“ dodal Horner ke kauze rozpočtového stropu.

Lídr stáje z Milton Keynes ještě prohlásil, jak vidí vývoj sezony 2023, kterou rudí býci započali opravdu na výbornou. „Myslím, že nás s ohledem na omezení, která máme, ostatní týmy doženou a další průběh šampionátu pro nás nebude vůbec snadný.

My se teď musíme soustředit na naší práci a pracovat se železem, které je horké, protože je možné, že za pár víkendů už takovou možnost mít nebudeme,“ dodal k aktuální formě Red Bullu Christian Horner.