„Jeď naplno až k cílové čáře!“

Mercedes tušil, že bude Lewis Hamilton vyšetřován za své přejetí z boxové komunikace zpět na závodní dráhu. Dokonce se bál, že dostane časovou penalizaci pěti sekund. A proto v závěru závodu jel Hamilton naplno, aby se pokusil získat alespoň náskok právě pěti sekund. To se mu nakonec nepovedlo, ale stejně to nepotřeboval. Hamilton za svůj prohřešek dostal napomenutí.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 23. 07 2018 — GPF1.cz

Když došlo k pokynu, aby Hamilton s Bottasem drželi pozice a o vítězství nebojovali, chtěl Hamilton zvolnit a začít šetřit motor na budoucí závody. Jeho závodní inženýr Peter Bonnington mu to ale nedovolil. Naopak jej nutil, aby navyšoval náskok, včetně posledního kola.

To samozřejmě vzbudilo u Hamiltona pochybnosti, jestli nedostal penalizaci. Odpovědí mu bylo, že ne, že se chtějí jen pokrýt, kdyby náhodou ano. K předvolání zástupců týmu a samotného pilota došlo až značnou chvíli po závodě.  V posledních pěti kolech zajel Hamilton následující časy – ten předposlední je nejrychlejší kolo závodu:

Kolo Čas
63 1:15.708
64 1:15.831
65 1:15.758
66 1:15.545
67 1:15.808

„Rád bych začal šetřit motor,“ řekl Hamilton do rádia v předposledním kole.

„Potřebujeme, aby sis vyjel náskok,“ kontroval závodní inženýr Peter Bonnington a v posledním kole Hamiltonovi řekl: „Potřebujeme, abys jel naplno až k cílové čáře,“ což pak Bonnington ještě zopakoval.

Nutný náskok pěti sekund nakonec Hamilton nezískal. V cíli jej od Bottase dělilo 4,535 sekundy. V případě pětisekundového trestu by tak Hamilton o vítězství přišel.

Fanoušci se ve velkém ptali, proč Mercedes neřekl Bottasovi, aby zpomalil. Jenomže za Bottasem jel Räikkönen, v 64. kole (tři kola před cílem) jen se ztrátou 1,35 sekundy a blízko DRS zóně.

Diskuse k článku

Napsat komentář