Jean-Eric Vergne bude u Ferrari jezdit na simulátoru

Bývalý pilot Toro Rosso obohatil skupinu testovacích jezdců Ferrari.

Štítky: Ferrari Jean-Eric Vergne Zveřejněno 19. 12 2014 — Tomáš Richtr

Bývalý pilot Toro Rosso Jean-Eric Vergne se stal testovacím jezdcem Ferrari. Poté, co rodák z francouzského Pontoise po 58 startech ve formuli 1 přišel o místo u italského týmu Toro Rosso, našel útočiště jako testovací jezdec Ferrari.

K oficiálnímu oznámení týmu z Maranella došlo jen čtyři dny poté, co Ferrari angažovalo Mexičana Estebana Gutiérreze jako svého třetího a záložního pilota.

Dalšími testovacími jezdci Ferrari jsou Španěl Marc Gené a Ital Davide Rigon. Být testovacím pilotem Ferrari neznamená jen sedět a čekat, až se v extrémně hubeném testovacím programu najde místo na pár kilometrů, ale jde také o potenciální závodní účast v jiných programech Ferrari, jako například série Grand Turismo.

Vergne se po odchodu z Toro Rosso odhodlal ke startu v nové sérii Formule E, ve které při svém debutu získal pole position pro třetí závod sezony 2014/15 v uruguayském Punta del Este. Vergne ve formuli 1 debutoval třemi účastmi v pátečních trénincích sezony 2011, před plným závodním nasazením počátkem sezony 2012.

Jeho nejlepšími umístěními jsou šestá místa: v kvalifikaci na GP Austrálie 2014 a v cíli GP Kanady 2013 a GP Singapuru 2014.

Ferrari současně oznámilo, že tým po dvou sezonách na konci roku opustí Pedro de la Rosa.

Diskuse k článku

Napsat komentář