Jean Alesi prodal Ferrari, aby sehnal peníze na F2 pro svého syna

Vítěz Velké ceny Kanady 1995 Jean Alesi prodal své Ferrari F40, aby pomohl svému synovi Giulianovi v jeho kariéře ve formuli 2.

Štítky: Formule 2 Jean Alesi Zveřejněno 6. 06 2020 — GPF1.cz

Jean Alesi obdržel Ferrari F40 v rámci smluvního angažmá, když pro tým závodil v letech 1991 až 1995. Alesi startoval ve více než dvou stovkách velkých cen, byť vyhrál jen jedinou – Velkou cenu Kanady v roce 1995.

Prodej vozu mu vynesl odhadem milion eur, které nyní přesune do rozpočtu týmu F2 HWA, pro který letos bude závodit Alesiho syn Giuliano. Alesi junior je přitom členem jezdecké akademie Ferrari.

Jean Alesi kritizuje, že zatímco F1 zavádí rozpočtové stropy, ve formuli 2 se žádné limity nezavádí.

„Letošní formule 2 bude noční můra kvůli tomu, jak jsou závody zhuštěné,“ řekl Jean Alesi. „Neustále hovoříme o rozpočtových stropech, ale ve formuli 2 se nic takového nezavádí. Nezměnili cenu ničeho.

Jsem si proto jist, že řada pilotů sezonu vůbec nedokončí. Bude to katastrofální sezona pro řadu pilotů formule 2 a formule 3.“

Jean Alesi doufá, že se situace změní.

„Tihle kluci nejen investují velké peníze, ale omezují se i v životě. Opouští školy a univerzity, protože sní o tom, že budou závodníky a nikdo se o ně nestará.

Jsem z toho smutný. Jsem bývalým pilotem F1 Ferrari, mám konexe, ale musel jsem prodat své Ferrari F40, abych sehnal peníze pro mého syna na závody ve formuli 2. Je absolutně nemožné sehnat sponzora. A seriál je šíleně drahý a nikdo to nechce změnit. Tohle nemůže vydržet věčně.“

Jean Alesi dodal, že volby nelituje.

„Raději uvidím svého syna závodit. Na Ferrari F40 už jsem stejně moc starý!“