Je Verstappen ostřejší v soubojích s Mercedesem? Ne, jen s Hamiltonem

Šéf Mercedesu Toto Wolff si myslí, že Max Verstappen pouze jinak závodí s Lewisem Hamiltonem než s Mercedesem, a to i přes jeho střet s Georgem Russellem ve sprintu Velké ceny Ázerbájdžánu formule 1.

Štítky: George Russell Lewis Hamilton Max Verstappen Zveřejněno 30. 04 2023 — GPF1.cz

Verstappen zůstal po sobotním sprintovém závodě F1 v Baku rozzuřený, když měl pocit, že se s ním Russell zbytečně dostal do kontaktu, když v prvních zatáčkách závodu bojovali o třetí místo.

Jezdec Red Bullu po závodě Russella konfrontoval v parc ferme, a když na něj neudělalo dojem vysvětlení jeho soupeře, zamumlal, že je “č**ák”, zatímco Brit odcházel.

Vzhledem k tomu, že Verstappen se v minulosti několikrát proslavil srážkami s Hamiltonem, vyvolal incident s Russellem úvahy o tom, že by se Nizozemec mohl rozhodnout závodit s týmem Mercedes agresivněji než s ostatními týmy.

Wolff však v incidentu v Baku neviděl nic nepatřičného a domníval se, že šlo jen o to, že si dva mladí jezdci si porovnávají ostrost svých loktů.

Na otázku, zda má pocit, že Verstappen závodil s Mercedesem jinak, Wolff odpověděl:

“Ne, myslím, že Max závodí s Lewisem jinak. Ale mezi jezdci stejné generace jsou všichni divocí, ale znají se tak dobře. Tuhle situaci zažili asi poprvé, když jim bylo deset. Takže je to závodění. Nevím, jestli je poměe viny 70/30, 60/40, nebo 50/50. Víte, jak to je? Bude to v tomto poměru.”

Wolff měl pocit, že Verstappenův výbuch emocí byl jen chvilkovým pobavením, protože plně chápal, proč mistr světa mohl zůstat rozčilený z toho, co se stalo.

“Přátelské výměny názorů mezi jezdci jsou dobrým faktorem zábavy – takže irelevantní!” řekl. “V závodní situaci Verstappen zkouší vnější stopu. To nikdy nebude snadná pozice. Srazili se, on měl v autě velkou díru a to určitě není optimální pro váš závod. Je naprosto pochopitelné, že je naštvaný.

Ale na druhou stranu George hájil pozici. A to je také jasné, že to udělají. Takže to asi není poprvé, co mezi sebou měli takovou situaci.”