Je to po osmi letech poprvé, co Mercedesu zatápíme, libuje si Red Bull

Šéf Red Bullu Christian Horner si užívá dosavadní průběh šampionátu. Rudí býci mohou po dlouhých osmi letech vyzvat Mercedes na mistrovský boj. Současně si Horner myslí, že v posledních několika letech byl Toto Wolff ve velmi snadné pozici.

Štítky: Christian Horner Red Bull Zveřejněno 2. 06 2021 — Vašek Štěpánek

Letošní sezona se zatím nese v duchu velkého boje o mistrovský titul mezi Lewisem Hamiltonem a Maxem Verstappenem. K tomu svádí boj o titul také jejich týmy Mercedes a Red Bull.

Po závodu v Monaku se Max Verstappen dostal vůbec poprvé ve své kariéře do čela průběžného mistrovství světa a Red Bull se v Poháru konstruktérů dostal na první příčku po dlouhých osmi letech, naposledy tomu bylo v roce 2013!

Šéf rudých býku má ze současné situace radost. Podle Hornera dává jeho tým Mercedesu takový druh práce, která ve formuli 1 již dlouho nebyla – boj o titul s jiným týmem. Horner je toho názoru, že za posledních sedm let byl šéf Mercedesu ve snadné pozici.

„Toto Wolff to měl za posledních sedm let až příliš snadné, je na čase, aby začal něco dělat. Je nemožné přijet na závod a neočekávat, že se zhoršíte. Myslím, že je pro něj i pro Mercedes dobré mít nějakou konkurenci, je to skvělé také pro formuli 1,“ uvedl Horner.

Christian Horner musel čekat dlouhých osm let, aby byl jeho tým v pozici, kdy může znovu bojovat o mistrovské tituly. Pro šéfa týmu nápojového giganta jde o velkou věc. Horner je z této situace nadšený a dosavadní průběh sezony si velmi užívá.

„Je mnohem příjemnější přijet na závody s vědomím, že máte šanci. Jako tým jsme hodně pracovali, abychom se dostali do té pozice, ve které nyní jsme. Bylo k tomu potřeba udělat i několik velkých rozhodnutí.

Tento tým má v sobě závodního ducha, svou závodní DNA. O tom to celé je, takže je mnohem příjemnější, když přijedete na závod a máte šanci vyhrát. Je to lepší pocit, než když jste pouze účastníkem víkendu,“ svěřil se Horner.

Joel Eriksson bude závodit v Mexiku pro Dragon